Vantaan päättäjät ovat syytteessä milloin mistäkin rikkeestä. Lisäksi he näyttävät antaneet poliisille ohjeet kunnollisten ihmisten lynkkaamisesta. Sen sijaan Tikkuraitin kävelevät, juopuneet paskakasat ja narkkarit nauttivat poliisin suojelua.
Tehkää vain Vantaasta slummi, kyllä tuolla menolla saadaan kaikki kunnon ihmiset pysymään Vantaan rajojen ulkopuolella, tai muuttamaan pois.
Tehkää vain Vantaasta slummi, kyllä tuolla menolla saadaan kaikki kunnon ihmiset pysymään Vantaan rajojen ulkopuolella, tai muuttamaan pois.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oli jotenkin tutun oloista.Tule Vuosaareen -kaupunki vaihtuu-meininki ei!
Vuosaaressa on hyvin monenlaisia alueita ja useimmissa asukkaat viihtyvät. Meren läheisyys ja luonto sekä hyvät yhteydet ja palvelut ovat Vuosaaren valtteja. Täällä asuu paljon yritteliäitä ja omatoimisia hartijapankki-rakentajia.Siitä, että Vuosaaressa viihdytään, kertoo alueen sisäinen muuttoliike: On paljon perheitä, jotka voisivat taloutensa puolesta valita asuntonsa mistä päin Helsinkiä tahansa, on valinnut Vuosaaren. Tänne on kuitenkin valitettavasti muodostunut myös pieniä, erityisesti laman aikana rakennettuja alueita, johin on kasaantunut liian yksipuolinen asukasrakenne ja sen myötä syrjäytyneisyyttä ja ongelmia. Vuosaarta ovat usein leimaamassa henkilöt, jotka eivat ollenkaan tunne aluetta.
Eniten leimaajia löytyy niistä, joiden täytyisi päästä itseään parempaan seuraan, hienoon osoitteeseen, ilman mitään omia ansioita.
Sitä tämä on myös Malmilla. Poliiseilla ei riitä
inspis näihin tyyppeihin, koska putkasta päästyään marssivat suoraan alkoon. Kivempi kiusata rehellistä duunaria, kun tietävät, ettei
ainakaan istu sakkojaan vero-euroilla hakkilassa.
Vantaalla on täysin erillainen käytäntö ylinopeus sakoissa kun missään muualla! Laki pitäisi olla sama niin savossa kuin vantaallakin,eikö? Mieheni ajoi 12km/tunnissa ylinopeutta josta vantaalla rapsahti 990e sakot sama kävi tuttavallemme savossa sakon määrä 210e. Tulot ja menot ( Palkka ja huollettavien määrä) on miehillä täysin samat.Nopeus rajoituksen rikkominen tapahtui molemmilla alueella jossa rajoitus oli 40km. Kummallakaan ei ole edeltäviä tuomioita tai sakkoja!!! Vantaalla on siis omat lait,surullista mutta täysin totta.
..kirjoitetaan mitä sattuu ja toivotaan että muut poliisivihamieliset uskovat kaiken.
EI VOI SAADA 990 EUROA SAKKOA, JOS AJAA 52 km/h NELJÄNKYMPIN ALUEELLA. KYSEISESTÄ RIKKEESTÄ VOI SAADA VAIN RIKESAKON, JOKA ON 115 EUROA.
Eri asia, jos kuljettaja töhöilee ylinopeuden lisäksi vielä muutakin, niin silloin voidaan kirjoittaa RV, joka on tuloista riippuvainen.
ovat kaikki täysiä pellejä. hyysätään ja haalitaan
kaikki suomen sosiaalipummit ja narkkarit vantaalle ja ihmetellään,kun verotulot pienenee
koko ajan. päättäjiä vantaalla ei kiinnosta kuin
koiran paskat,päätellen,mitä valtuustossa yleensä
käsitellään.
kyllä kaduttaa,kun muutin vantaalle muutama vuosi
sitten. tietysti voi muuttaa pois sieltä,mutta
asuntoa on vaikea myydä edes kohtuuhintaan.