Piristäkää

olen masentunut.
6162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei sydän sulanutkaan sateeseen, se on umpijäässä edelleen ;)
mutta kyllä se vielä sulaa kun helteet yllättää.-

Äänestä

Lumet sulaa, kylmyys vaihtuu raikkaaksi keväiseksi sääksi. Silloin saatat kohdata hänet jota ikävöit. Voit jopa rakastua. Olet ainutlaatuinen ihminen kuten jokainen, mutta jollekin saatat olla aivan erityisen ainutkertainen. Hänkin saattaa rakastua sinuun.

Koita pyristellä sinulle iloa tuovien asioiden voimalla talven yli.

Jos tykkäät joulusta, nauti siitä. Jos se ahdistaa sinua, keksi jotakin muuta. Hakeudu ihmisten pariin, mikäli pystyt.

Toivon sinulle kaikkea hyvää. Kyllä se siitä, t. eräs mies.

Äänestä
  • vaikee itsellä olla ja siksi hankalaa piristää, mut pitää vaan yrittää ajatella positiivisia asioita, mitä kaikkien elämässä kuitenkin on, vaikka olisi kuinka pieniä juttuja. Tiedän, että tuntuu sananhelinältä, mutta näin se on.
    Hymy piristää ja sellaisen täältä lähetän sulle hyvänyön toivotuksen kera :)

    Äänestä

  • se vasta olisi ihanaa. En enää osaa kuvitella mitlä toisen ihmisen läheisyys tuntuu ja se, että joku välittää!
    Ei minulla ole ketään ihmisiä, joten aika pieni mahis sellaiseen on törmätä kun oon aina vaan kotona yksin.
    En oikein tiedä mistä pidän, en kai mistään. Mutta kiitti sulle piristyksestä.

    Äänestä

  • koitetaan tsempata kirjoitti:

    vaikee itsellä olla ja siksi hankalaa piristää, mut pitää vaan yrittää ajatella positiivisia asioita, mitä kaikkien elämässä kuitenkin on, vaikka olisi kuinka pieniä juttuja. Tiedän, että tuntuu sananhelinältä, mutta näin se on.
    Hymy piristää ja sellaisen täältä lähetän sulle hyvänyön toivotuksen kera :)

    Hymy piristää ja siitä sain voimia, vaikka se tulikin näin netissä. Itsekin lähetän sinulle rohkaisevan hymyn :)
    Pienet myönteiset asiat auttaa ja se että uskoo johonkin. Vaikka siihen, että edes yksi ajattelee itsestä positiivisesti.

    Hyvää yötä sinulle.

    Äänestä

  • jooko. kirjoitti:

    se vasta olisi ihanaa. En enää osaa kuvitella mitlä toisen ihmisen läheisyys tuntuu ja se, että joku välittää!
    Ei minulla ole ketään ihmisiä, joten aika pieni mahis sellaiseen on törmätä kun oon aina vaan kotona yksin.
    En oikein tiedä mistä pidän, en kai mistään. Mutta kiitti sulle piristyksestä.

    sain mielesi edes vähän piristymään. Minua surettaa jos joku on masentunut, yksinäinen tai kokee itsensä hylätyksi. Itsekin olen joskus ennen kokenut kaikkia noita tunnetiloja. Ja nytkin olen yksin mutta en yksinäinen, koska viihdynkin vaihteeksi yksikseni. Lapsena tosin olin aivan totaalisen yksin ja silloin kai opin sen taidon. Sitten oli toisenlainenkin aika mutta ei siitä sen enempää...

    ja siinä ollaan samanlaisia että nykyisin olen hyvin paljon kotona, mutta on siinä uutuuden viehätystä, koska olen muuttanut tänne vasta vuosi sitten, ihan uudelle alueelle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jooko. kirjoitti:

olen masentunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu