Ei mitään rajaa meidän rahanjaollamme enää, eikä rajoja maallamme enää,
Tänne tulee kuka haluaa ja kuppaa rahamme.
Huonot sossut veivät meidät tähän, Kekkosta on ikävä!
Tänne tulee kuka haluaa ja kuppaa rahamme.
Huonot sossut veivät meidät tähän, Kekkosta on ikävä!
Vastaukset 6
Vanhimmat
avasi onnelan ryssille, niille kun on sitä KUNNIAvelkaa . Sossu hänin ja entäs tämä globalisaatio Haloska, kaikki avosylin hyysättäväksi. Omista ei ole niin väliä , se on sitä sosiaalidemokratiaa.
erikoinen kansa. Kateellisia myös kerjäläisille! Mutta odotellaanpa muutama vuosi. Ehkäpä pääsemme mukaan, eikä enää tarvitse olla kateellinen.
Eikös minävaankaan?
kansaa olemme!
olla viimeinen paikka maapallolla, jonne tulla halutaan, napajäätikölle.
Äänestä Kekkosta, hyvä ihminen!!
Euroalueen valtiovarainministerit ovat kokoontuneet Brysseliin keskustelemaan Irlantia koskevasta pelastuspaketista.
Ministereiden odotetaan hyväksyvän tukipaketin, joka on suuruudeltaan 85 miljardia euroa.
Ranskan valtiovarainministerin Christine Lagarden mukaan yksityiskohdista kuten lainan korkoprosentista neuvotellaan vielä iltapäivällä.
EU-lähteet kertoivat aiemmin päivällä, että kansainväliset neuvottelijat ovat päässeet alustavaan sopimukseen paketista. Euroryhmän ministereiden kokouksen jälkeen Brysselissä kokoontuvat myöhemmin iltapäivällä kaikkien EU-maiden valtionvarainministerit.
EU:n komission, Euroopan keskuspankin, Kansainvälisen valuuttarahaston IMF:n ja Irlannin hallituksen edustajat ovat neuvotelleet paketin yksityiskohdista kymmenen päivän ajan Dublinissa.
EU:n komission puheenjohtaja Jose Manuel Barroso patisti Europe 1 -radion haastattelussa valtiovarainministereitä asettumaan yksimielisesti tukipaketin taakse.
STT-AFP-Reuters