Jälleen rasistinen

6279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

voi vittu sinunkin ajatusmaailmaa....oot sitten tynnyrissä kasvanut vai??
Kerro yksikin hyvä syy miksi sitä mustalaista ei olisi saanut ilmiantaa....
Jos se olisi ollut suomalainen niin sekin olisi kerrottu sanoilla valkoihoinen olisiko tuo valkoihoinen ollut sitten rasistinen ilmaisu???....tai varas/ryöstäjä olikin virolainen.... järki käteen jos ei päähän mahdu...'mutta kyllä se vaan on niin että meillä suomalaisillakin on oikeus tietää mistä päin maailmaa tekijät olivat tällä kertaa.
Jos sie et voi tuollaista asiaa silmilläsi kattella niin etsi jostain narua ja saippuaa.

Äänestä

Ai sinä olet näitä, näitä joiden mielestä valvontakamerat pitää kieltää ja tuntomerkkejä ei saa antaa, jos ne ei ole suomalaisia.Rikkoo yksityisyyttä, vai?

Voi helvetti, mistä näitä sinunkinlaisiasi sikiää?

Äänestä
  • pitäisi raiskata rasistisesti ja työntää sen jälkeen avantoon.

    Äänestä

  • maantavat kirjoitti:

    pitäisi raiskata rasistisesti ja työntää sen jälkeen avantoon.

    Osa näistä Romanian romaneista, jotka veronmaksajien rahoilla lähetettiin kotiin, on luvannut palata
    keväällä. Ihana monikulttuurinen yhteiskunta.

    Äänestä

  • ojuri<-olli kirjoitti:

    Osa näistä Romanian romaneista, jotka veronmaksajien rahoilla lähetettiin kotiin, on luvannut palata
    keväällä. Ihana monikulttuurinen yhteiskunta.

    Nämä ihanat romanian romanithan rikastuttavat yhteiskuntaamme. On mukavaa kun heidän pirteä elämänasenteensa tarttuu meihin pohjoisen jörriköihin. Näin voimme nauttia täysin siemauksin monikulttuurisudesta ja sen tuomista iloista. ihanaa, että he ovat luvanneet palata. On niin kiva, kun he ovat olleet täällä kainuussakin. Tervetuloa uudestaan!!

    Äänestä

  • maantavat kirjoitti:

    pitäisi raiskata rasistisesti ja työntää sen jälkeen avantoon.

    Ketjun aloittajalla taisi olla kieli poskessa.
    Huvittuneena nyt katselee, miten täällä meuhkataan.
    Eli suuntaus julkaista tiedot avoimemmin, on hyvä.
    Näin kai voimme yhteisesti todeta - myös aloittajan kanssa ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimittaja? kirjoitti:

Miksi pitää epäiltyjen kansalaisuus tuoda heti esille?

http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/koruvarkaat_kaahasivat_poliisia_pakoon_porvoosta_helsinkiin/?ref=tf_iOKboksi_p3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu