Hattulassa ei rahasta pulaa?

liikuntahalli

Kaikesta säästetään kunnassa mutta liikuntahallin rakentamiseen näyttää löytyvän rahaa. No laina kai saadaan edullisella korolla kun entinen pankinjohtaja on kunnanhallituksen pj.

http://www.hameensanomat.fi/?article=146250

Kunnanhallitus käsittelee asiaa maanantaina, jolloin se ottaa kantaa Hattula-Kiinteistöjen lainatakaukseen. Kiinteistöyhtiö hakee kunnan takausta 2,5 miljoonan euron suuruiselle lainalle, jonka yhtiö ottaisi Lammin Säästöpankista monitoimihallia varten.

4

565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se painaa

      Kiire rakentaa kaikkea, ennen "pakkoliitosta" hämppälinnaan...

      • Paikat kuntoon

        Nyt on syytä rakentaa Hattulaan kaikki mitä tarvitaan nyt tai tulevaisuudessa. Sen jälkeen kun ollaan Hämeenlinnan kaupunginosa, ei tänne enää mitään tipu. Ainakin uimahalli ja jäähalli tarvitaan tuon liikuntahallin lisäksi.


      • pyörii
        Paikat kuntoon kirjoitti:

        Nyt on syytä rakentaa Hattulaan kaikki mitä tarvitaan nyt tai tulevaisuudessa. Sen jälkeen kun ollaan Hämeenlinnan kaupunginosa, ei tänne enää mitään tipu. Ainakin uimahalli ja jäähalli tarvitaan tuon liikuntahallin lisäksi.

        Totta turiset,sitten joudumme me Hämeenlinnalaiset maksumiehiksi,ja viranhaltijat saavat taas pidenyksen,kuntaliitoksen myötä viitentoistavuoteen,kaksoismiehitys,ja joudumme taas korotamaan äyrin hintaa,niikuin viimeks kävi.


    • Pahalta näyttää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      40
      2102
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      10
      1742
    3. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      61
      1545
    4. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      184
      1489
    5. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      72
      1286
    6. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1251
    7. Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!

      Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti
      Haapavesi
      20
      1056
    8. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      18
      1025
    9. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      10
      999
    10. Me ei voida olla yhdessä

      Järki päähän ja realiteetit huomioon ottaen.
      Ikävä
      63
      964
    Aihe