Olen tehnyt Google Earthissa ns kiertomatkan, jonka haluaisin nyt tallentaa kotisivulleni muiden nähtäväksi. GE:n ohjeiden mukaan se on täysin mahdollista, mutta siellä myös sanotaan, että se ehkä edellyttää MIME-tyyppien lisäämistä palvelimelle.
Olen tallentanut kiertomatkani kmz-tiedostot kotisivupalvelimelleni joka on WELHO, mutta homma ei lähde käyntiin, joten ilmeisesti MIME-tyypit on lisättävä. Welhon asiaakaspalvelusta olen kuitenkin saanut tiedon, että heidän palvelimellensa ei voi siirtää MIME-tyyppejä, joten näin ollen kiertomatkaa ei saisi toimimaan.
Nyt kysyisin kokeneemmilta onko olemassa tapoja joilla tämän MIME-ongelman voisi kiertää tai hoitaa koko asia jollain muulla tavalla. Miten mahtaa olla muilla operaattoreilla?
Google Earth omalle kotisivulle/MIME-tyypit
kgberg
3
627
Vastaukset
- fsgfdghhgjhjk
nauhoita näytöltäsi moinen "matka" ja tallenna vaikka .flv / .mpeg tai muuhun videoformaattiin ja säästyt moiselta paskalta...
- tertuntorttuko_seoli
Hanki itsellesi Dropbox-tili vaikkapa tästä https://www.dropbox.com/referrals/NTMwMTc1MDY5?src=global
Normaalisti saat sieltä 2GB ilmaista tallenustilaa mutta tuon linkin kautta sen päälle vielä 250MB - twrt443w
Puurot ja vellit sekaisin.
Lisäät sen kmz-tiedoston linkkinä kotisivuillesi josta jokainen voi sen käydä lataamassa ja katselemassa omassa Google Earth asennuksessa. Siihen mitään mimetyyppien vaihtoa/lisäystä tarvita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t846955- 353741
- 443268
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402492- 2042207
- 1212168
- 402142
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292099Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241788Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna181664