Nyt kyrsii! Miten ennen niin luotettavan Colt-sytkärin laatu on voinut laskea näin alas? Olen nyt ostanut 2 Coltia peräjälkeen ja kumpikin tilttasi heti alkuunsa. Ensimmäisessä ei tuntunut olevan kaasua juuri lainkaan ja toinen, jonka ostin tänään, osoittaa jo simahtamisen merkkejä. Miksi?!?!
Colt sytkärit
röökailija
61137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olet kai kääntänyt liekinsäätöä suuremmalle, itte pidän pienellä ja se joskus tekee temput eikä suostu syttymään, säätöä kääntää hiukka suuremmalle pelaa taas.
En ole idiootti, jos niin kuvittelit. Sama ongelma, oli liekki kuinka suurella tahansa.
Oletko pyromaani? Vai sytytteletkö tupakkeja saavuttaaksesi keuhkosyövän? Hanki tulitikkuja jos sytkärin käyttö ei vielä onnistu.
Jep, mulla on kunnianhimoinen tavoite saada keuhkosyöpä mahdollisimman nopeasti. Joutuu kovaa tahtia kessua imemään.
En todella idioottina sua pidä en alkuunkaa, no kyllä niissä sitten todellakin vikaa on jos ei säätökään vaikuta mitään, itsellä on ollut sellaisia joista kivi loppuu ennen kuin kaasu.
Se vaan tänäpäivänä tahtoo tavaran laatu heiketä ja hinta kohota monessa muussakin tuotteessa.
Eipä tuossa kai muuta vaihtoehtoa ole kun hankkia joku laadukas täytettävä sytkä.
http://www.jmstore.fi/?gclid=CKXN5ZS2xqUCFQi-zAodPVpwyg
Zippo Blue Sable kaasusytkäri tuntuu pelittävän hyvin. Käyttöaika about 3 kk, joten se tekee noin 90 kertaa 40 elikkäs 3600. Vallan uskomatonta Colt tekeleiden käytön ja lähes hermojen menettämisen jälkeen.