Mistä ostatte DVD-levyt?

Mistä yleensä ostatte tai mistä löytyy HALVIMMALLA DVD-leffat ja sarjat? Nettiliikkeistä tilaamalla vai ihan markettien tarjouksista?

Löytyykö muuten kaupan tarjouksista myös vanhempia hyviä elokuvia ja vanhoja tv-sarjoja, joita ainakin nettikaupoista saa helposti?
81619
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No näyttäisi siltä et Anttilasta on tullut ostettua suurin osa leffoista ;)

Äänestä
  • En ole nähnyt muualla olevan yhtä paljon alle 5e levyjä .

    Halpislevyjen valikoima on tietääkseni suurin Anttilassa. Hyvä niin.

    R-kioskilta muutama, sekä muista marketeista.

    Erikoisliikkeistä en ole (ainakaan vielä ostanut), käynyt toki katsomassa, mutta samoja on halvemmalla Anttilassa.

    Äänestä

kyllä se on anttila mistä perusleffat ostetaan, alle kympillä irtoo hyvii vanhiksiakin, vain uutuudet on suolasissa hinnoissa.

muuten kannattaa katella huutonetistä

Äänestä

itse olen löytänyt paljon halvalla myös cdon:lta, http://www.cdon.com/ anttilan lisäksi siis. osa dvd:istä halvempia cdon:lla ja laaja valikoima. filmifriikistä olen myös tilannut joitakin tarjousdvd:itä.

Äänestä

play com on oikeasti edullinen kunhan muistaa ettei tilaa liika kerralla. pienillä tilauksilla ei mene veroja.

Äänestä
  • tilasin juurin play.comista, en ole aikaisemmin tilannut sieltä... luin jostain, että kaikki dvd:t lähetetään yksittäispakattuna sieltä, mutta tilasin kolmen dvd:n boxin, ei kai tästä veroteta? boxihan ei tietenkään mahdu postilaatikostani eli joudunkohan sen sitten postista hakemaan?

    Äänestä

  • thanks kirjoitti:

    tilasin juurin play.comista, en ole aikaisemmin tilannut sieltä... luin jostain, että kaikki dvd:t lähetetään yksittäispakattuna sieltä, mutta tilasin kolmen dvd:n boxin, ei kai tästä veroteta? boxihan ei tietenkään mahdu postilaatikostani eli joudunkohan sen sitten postista hakemaan?

    Sieltä löytyy tietoa. Raja on muistaakseni 38 euron paikkeilla.

    Äänestä

  • Jos joku on ostanu leffoja play.comista niin kertoisko mulle että onko ne tullu kuinka nopeeta sieltä ja että onko luotettava esim. jos sinne antaa visakortin numeron... kiitoksia jo etukäteen. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kurppa kirjoitti:

Mistä yleensä ostatte tai mistä löytyy HALVIMMALLA DVD-leffat ja sarjat? Nettiliikkeistä tilaamalla vai ihan markettien tarjouksista?

Löytyykö muuten kaupan tarjouksista myös vanhempia hyviä elokuvia ja vanhoja tv-sarjoja, joita ainakin nettikaupoista saa helposti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu