Hei!!
Mulla selkä aikas kipeenä.Rv 14 alkoi juuri.Saakohan piikkimattoa käyttää kun raskaana!? Toiset sanoo joo,toiset ei,vähän niinkuin hiusten värjäyksessäkin..
Mulla selkä aikas kipeenä.Rv 14 alkoi juuri.Saakohan piikkimattoa käyttää kun raskaana!? Toiset sanoo joo,toiset ei,vähän niinkuin hiusten värjäyksessäkin..
Vastaukset 3
Vanhimmat
Moi!
Älä käytä. Itse mietin tuota ekassa raskaudessa, no sillon päätin etten käytä.. mutta vasta nyt synnytyksen jälkeen olen saanut perusteita sille ettei sitä kannata käyttää. Olin juuri synnyttänyt muutama päivä sitten ja makoilin kotona piikkimatolla. Sain sellaiset jälkisupistukset, että kyllä painui mieleen ettei kannata raskauden aikana käyttää.
Eli älä käytä, siitä saattaa seurata supistuksia!
Olen luontaistuoteyrittäjä.
Ohjeistuksen mukaisesti piikkimatto, ei sovellu raskaana olevalle. Aidoissa piikkimatoissa on varoitus EI RASKAANA OLEVILLE. Se johtuu piikkimaton akupuntiovaikutuksesta, joka saattaa laukaista supistuksia ennenaikaisesti.
Synnytykseen sen voi ottaa mukaan, vaikka kivunlievitykseen avautumisvaiheessa. Suosittelenkin sitä monelle äidille kivunlievitykseen.
Mukavaa odotusta.
Kiitos vastauksistanne!! En ole käyttänyt enkä sit käytäkkään.Mulla oli mielikuva ettei saa käyttää.Mietin vaan miksei,mutta tulu nyt selväksi.Kiitos!!!