Ohjauslaakerin kiristys

Onkohan ohjauslaakerin kiristäminen isokin urakka vai turvaudunko ammattipajaan ?
12406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mitä tekee.Yläkolmio on löysättävä ensin ja ei säätöä liian tiukalle. Muuten syö laakerin nopeasti ja ohjaus menee mahdottomaksi. Nyrkkisääntö on että säädetään sen verran kiinni että etuhaarukkaa eteen-taakse liikuttamalla ei tunnu yhtään välystä mutta ei yhtään tiukemmalle!
Jos olet epävarma niin ei pajalla kauan kyseinen homma kestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


WEEÄFÄR kirjoitti:

Onkohan ohjauslaakerin kiristäminen isokin urakka vai turvaudunko ammattipajaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu