Mistä ostaa käytetty auto?Onko Haminassa luotettavia autokauppiaita?
Kiire.Vanha auto sanoi itsensä irti. Help
Kiire.Vanha auto sanoi itsensä irti. Help
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Haminan parhaat vaihdokit hinaustakuulla ja romu(tus)todistuksella
salmenkylänautotakomolle siis jos haluat hyvän herkun tai manne lavetin hinaustakuulla
Salmenkylästä autoja ??!!!MUAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHA!!!
kyllä se on viiminen paikka auton ostoon ennemmin tyydyn julkisiin kulkuneuvoihin niillä pääsee sinne minne pitääkin ja turvallisesti
kehä kolmosen varrella on useita liikkeitä, sieltä löytyy varmaan mieleinen.. ilmottele millasen auton ostit ja koska sais autokyydit
Vastaisin mielelläni tähän kysymykseesi, mutten voi, koska en tiedä autoista mitään. Ihmetten vaan tätä viestin kulkua!! Minkä vuoksi täytyy vastata kysymykseen epäasiallisesti. Onkohan tämä käytäntö myös muissa kaupungeissa...
..Suomessa törmäät samanlaiseen typeryyteen kuin Haminassa. Olen kierrellyt armasta isänmaatamme ristiin rastiin ja sittemmin työni puolesta joutunut asumaan Haminassa vähän yli 5 vuotta. Yhdessäkään toisessa paikassa en ole nähnyt yhtä tyhmiä ihmisiä kuin täällä. Tuskin samankaltaista satamasoppaa olisi voinut syntyä missään muualla, josta voidaan päätellä, että kaupunginhallituksessa ja -valtuustossa istuu yhtälaisia ääliöitä, mitä kaupungin tavalliset asukkaatkin ovat.
Asiallisia ja katsastettuja edullisia autoja haminasta saa ainakin M.M AUTOSTA osoite korjaamotie10 hamina. salmekylän katsastusta vastapäätä.
taidat olla savosta
olin tyytyväinen mm-auton palveluun ja sain mielestäni hyvän auton kohtuu rahalla kiitokset mm-autolle
hyvä maxim,hyvin mainostettu.
ei kyllä ollut maximin mainostus vaan kyllä itse ostin auton sieltä mut silti paras autokauppa mistä saa hapoja autoja
Tuskin samankaltaista satamasoppaa olisi voinut syntyä missään muualla, josta voidaan päätellä, että kaupunginhallituksessa ja -valtuustossa istuu yhtälaisia ääliöitä, mitä kaupungin tavalliset asukkaatkin ovat.
Olet oikeassa. Muualla suomessa satamat ovat omistajilleen rahasampoja mutta haminassa se onkin käänteinen "sampo". Tavalliset asukkaat ovat ihan samanlaisia kuin muuallakin suomessa mutta heidän äänestyskäyttäytymistään ei voi aina pitää kovinkaan onnistuneena.
Kaupungilla on sellainen valtuusto kuin asukkaat ovat äänestäneet ja sellainen hallitus kuten valtuusto on valinnut kuin myös kaupunginjohto jonka hallitus on nimennyt. Näillä eväillä mennään demokratiassa - vai mennäänkö?
tuo mainitsemasi "hapoja" siis happamia, hapotettuja, vai muutenvaan läpimätiä ja pintafiksattuja paskaromuja??
Se kaupunginhallitus- ja valtuusto oikein myy, kun ei oikein selvinnyt edellisen ÄÄLIÖN jutusta?
Kännissä varmaan kirjoittaa ihan väärään osioon!!! ostaa vai myy autoja?
käykää hakemassa venäjältä verovapaat ladat....
Olen kuullut tästä mm-autosta,mutta ei ilmeisti samaa liikettä mjk moottorin kanssa? mutta on kumpikin kuitenkin salmekylässä? mjk:ssa en asioi kyllä,siitä sen verran huonoa kuullut
korjaamotie10
Osoitat suuren luokan älyllistä lahjakkuutta tuolla kirjoituksellasi. Siitä on varmaan aivan erityistä hyötyä autonhankkijalle. Väärälle palstallekin olet eksynyt ja perusteluissa olet umpimetsässä.
eikös se mm auto ole toppahousu?
Ei ole rehellistä autokauppaa enää haminassa
mikä auto kaikkein paras panna sutturaa...
siinä sopiva putkenpää pikkupippeliselle
Autot on hautautunut lumen alle,kun ei ole katosta! ja M.M auton pihaan ei edes pääse kun ei ole lumitöitä tehty!! 20-30cm oli viikonloppuna!
Mistäs ihmeestä sinne ny lunta on tullu ja ihan keskellä talvea viel?
Kotkast löytyy vielä paljon enempi typeriä/ääliöitä ihmisiä, ja Kouvolastaki (ainaki sinä). Ja alottaja taitaa olla typerys, ku täällä tuollaisia kyselee. Käy autokaupoissa jos haluat jotain kunnon tietoo
Hyvin kirjoitat kouvostoliittolainen! Hamina on täynnä uskomattomia, kateellisia, pieniä tyhmiä ihmisiä, jotka tappelevat samoista typeristä asioista maailman tappiin asti! Valtuustoon ja hallitukseenkin valitaan aina ja iankaikkisesti samat mokailijat :)
Ainahan tänne jostain tulee niitä joilla ei lämpiä kaikki kammari
osta mannelavetti, aidolta mannelta! on ajettu sisään ja kaikkee! voi olla varastettukin, mutta eihän se silloin sinun vika ole! eihän?
Onko siellä haminassa vielä manneja paljon? olen käynyt viimeksi siellä 2001vuonna ja silloin niitä oli ihan tummaksi asti! siinä keskustassa joku huoltoasema missä ne päivysti,ja huuteli ihmisille hai sie
Olen ostanut auton Haminasta nuorelta romanimieheltä, joka kylläkin oli todella asiallinen, ja kertoi auton täysin rehellisesti. (ainut että nettiautossa ilmoittaa nimensä, toiseksi. Mutta paikan päällä heti korjasi tilanteen ja näytti ajokorttinsa, ja sanoi katso jos tämä nimi lukisi siinä, ni ei varmasti tulisi soittoja.) :D
Sitten kun auton tarve yllättää jälleen, taidan ottaa häneen yhteyttä.
Eli jos Haminasta on kyse,niin varmaan puhutaan Henkasta tai Timistä? kavereilla asillinen tyyli ja ei huomaa ollenkaa äänestä että on romaneja!! Paitsi tietyistä sana "hokemista":)
Vai olisiko ollut tämä olipakerran ihminen Taisto? hänkin nuorempaa kaartia.
Autoliike löytyy Netti-autosta.
http://www.nettiauto.com/yritys/mmauto
Mutta ei ytj- rekisteristä.??
http://www.ytj.fi/yrityshaku.aspx?path=1547;1631;1678&kielikoodi=1
Miksiköhän?
ostin autoportista pakasta veetyn primeran kesällä,en tiedä halvoista tai kalliista mutta käteisellä ostin.seuraava vaihto 10 vuoden päästä.
Nissan Primeran myynti Suomessa lopetettiin syksyllä 2007.
Minä ostin lata 1200 ässän ja ihan kakasta vedetty. kyllä kelpaa mennä valpurinmäkeen sutimaan uutella latalla.
Siinäpä on vasta oikein rahamies kun on ostanut oikein primeran siihen ei kaikki pystykkään eikä rahatkaan riitä
No niin haminan juntit! ostit pakasta vedetyn primeran kesällä? onko mitää käsitystä milloin viimeiset primerat on valmistettu??
No siellähän sitä primera kansaa riittää
Ainakaan maisen ei kannata ostaa haminasta autoa, mene kehä 3. Vältyt nöyryytykseltä.
juu kyllä hesan auto on aina hesan auto.
ostakaa uus mersu sunilta,eemeli dieseli maksaa 50 tonttuu mutta se pelaakin sen 20 vuotta.köyhät ostaa halpoja mitkä hajoaa vähän väliä ja sit pitää purkaa paha olo tänne suoleen.
ostakaa köyhät kunnon pelejä eikä aina niitä kaikkein halvinpia puntoja esim.
Täysin samaa mieltä kuin VIT**UNTUNUT!, Auto kannattaa ostaa esim: Autoportista tai muista oikeista autoliikkeistä.
Ketä kauppiaita vielä haminasta löytyy? tekeekö MM auto vielä siellä? Entäs onko se romuttamo vielä siinä vanhoilla linjaauto talleilla?
Ketälän kale hajoittaa /harjoittaa spurkutoimintaa vanhoilla henry niemen talleilla.
kumpi niistä on ketku jz kumpi metku?
SUNI kusettaa..
Kyllä taas on tyhmyys tiivistynyt, asiallinen kysymys ja vastaukset suurimmaksi osaksi täyttä paskaa..
Erska terska ,haaaaa haaaa
Ostin uuven pakasta vejetyn Rimeran MJK_Motorsilta,on hyvä peli peekele
Osta Bemmikurkon romu niin pääsee sekin ajelemaan sillä mitä kaivannut vuosikausia ; mopolla.
Kaivoin mopon vuotta en muistasano bEmmikone on sinä:ajamaa pääse romullan
Mulla pippeli on pieni niin jotta anna mulle mopo tuo