tällä palstalla EI SAA LAITTAA KEPUPÄÄTTÄJIEN ja HAAPAVEDEN KAUPUNGIN VIRANHALTIJOIDEN NIMIÄ.
Mutta Haapaveden kaupunginvaltuuston ns."PIENRYHMIEN"VALTUUTETTUJEN NIMET SAA LAITTAA SELLAISENAAN TÄLLE PALSTALLE JOUTUMATTA HERJAUKSESTA KIINNI.
Mutta Haapaveden kaupunginvaltuuston ns."PIENRYHMIEN"VALTUUTETTUJEN NIMET SAA LAITTAA SELLAISENAAN TÄLLE PALSTALLE JOUTUMATTA HERJAUKSESTA KIINNI.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Höpö höpö ei täällä saa kenenkään nimiä laittaa, olipa ne pieniä tai isoja, jussilla kummat säännöt on!
koulussa opetettu !
Ja se on oikijaa oppia.
avoimesti pitää asiat julki tuoda eikä paskaputkeen naida.
sellaiset nimet kuin Martti Repo,Jarmo Viinala,Sirkka Luusua,Anita Niemi,Esko Joentakanen,Viljo Saukko,Helvi Järvenpää,Teuvo Näätänen,mutta KEPU-ja KOKOOMUSVALTUUTETUT pitää jättää tämän palstan kirjoitusten ulkopuolelle ja sama koskee myös Haapaveden kaupungin johtavia viranhaltijoita,koska heillä on perluskonilainen koskemattomuus ja syytesuoja.
avoimesti ja reilusti.
Saathan sinä niijen nimiä täällä käyttää jos oot saanu niiltä luvan siihen, muuten et!
tiijäkkö jussi mitä saa laittaa ? Saat laittaa koneen kiinni, pyörän lukkoon, asettua sisälle ja laittaa myös ulko-oven lukkoon ja opettella olemaan herjaamatta ketään mutta ei se sulta tonttu tomppelilta taida onnistua
salamyhkäisyys on aina pahasta kuin paskaputkea oltas taas tekemässä luvattomalle maalle.
ukkoköörin pöytäkeskusteluissa käytetään myös henkilöiden nimiä mukana.
sen opetellu ?
ymmärtänyt väärin!Ketään ei saa nolata ja haukkua nimeltä vuosikausia,niinkuin sinä teet.Miten kehtaat näitä haukkumiasi ihmisiä nähdä jossakin.Eikö yhtään hävetä!
yhtään.Mutta hävettääkö näitä Haapaveden kepulaisia päättäjiä ja kaupungin viranhaltijoita?
kaikki kylän miehet - ei ehki kiitoksen sannaa koskaan tuu. Sukulaiset on eri asiaa. Vallan kauhtuu, jos velipojasta joku innostuu jutusteleen. Hannu ja Ahti on suosikkinimet hällä - vois jopa luulla,että pojalleen antas nimeksi Hannu-Ahti tai Ahti-Hannu, jos ei olis niin toisin suuntautunu!
JANNU.