Voi perse! tietsikan laturi unohtui kämpälle ja nyt olen Kotkassa päin ja kämppä taas espoos et vittu!
Uus laturi sitten taas maksais ihan vitustee.
Onko ideoita?
Uus laturi sitten taas maksais ihan vitustee.
Onko ideoita?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Riippuu mikä se vermeesi on ja mitä sähköä se syö, jostain liikkeestä voisi löytyä sopiva laturi ihan kohtuu hintaan.
käy hakemassa
Asenna Ubuntu LTS!
.
Laita johonkin Kotka-palstalle viesti, jossa kerrot tilanteen. Ehkä joku ystävällinen sielu lähitienoilla antaa sinun lainata laturia. Toinen vaihtoehto on, että lähetät kotiavaimen pikarahtina jollekin kaverille, joka hakee laturin kotoasi ja lähettää sen pikarahtina Kotkaan.
Jos olet Linux-hihhuleita, niin kilauta M-Karille. Se varmasti jeesaa, kun sillä on kallis ja kestävä Vitux-laturi.
Jos olet windows-hihhuleita, kukaan ei auta...
Joo pyyttoni overheadi lts ubunu kubuntu xubuntu ÄÄLIÖ IDIOOTTI AMATÖÖRI experimental... ja se on siinä!
kyllä auta, jos koneesi on lelu tai jos se ei ole sertifioiutu Ubuntu 10.04.1 LTS vakaalle versiolle.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/lucid/ bugs
Halvalla Matti ei laturia hommaa. Eikä myöskään lainaa, koska hänen mielestä käyetty on paskaa ja on helvetin typerää olla käyttämättä rahaa uuteen.
Hän itsekin ostaa aina uuden koneen, entä suostuu käyttämään käytettyä konetta. Silti hän kehuskelee, kuinka hänen laatu laitteet kestää vuosia. Niinpä niin... kestäähän ne kun kerran vain käyttää. Hän ei käytä käytettyä konetta, vaan ostaa sillä helvetin viisaalla rahalla uuden koneen.
Onhan hän suomen suurimmassa keskustelufoorumissa ylivoimaisesti kommentoiduin henkilö. Kateeksi käy!
Jep, julkisuuttaa se negatiivinen julkisuuskin on!
antamaan. Asuu nääs ihan siinä lähellä.
Paikallinen puhelinmyyjä tms. kauppa voisi lainata laturia?
Älä käytä tietokonetta. Tekee hyvää olla joskus pari päivää ilman vaikka vieroitusoireita tuliskin.
lataamassa jossain nettibaarissa, hyvällä tuurilla vois olla sopiva laturi. Ota samalla pari kaljaa vitutukseen.
enkä edes tiedä toimisko, mutta ehkä joskus vastaavassa tilanteessa voisi kysyä kirjastosta tai jostain monikulttuurikahvilasta tai nuorisotoimistosta.