Tarkotus olis rakentaa huumorimielellä tommonen projekti suzuki altosta, Fiat 128:sta tai jostain vastaavasta kauppakassikotterosta katumaasturityyliin. Eli siis jumalaton karja-aura, lisävalot, skuuppi, pieni takaspoikka, kattoluukku, levitetyt lokasuojat, astinlaudat, isommat kiekot ja ehkä vararengas takaluukussa ym. Kyseisen kaltaisiin autoihin tuskin saa mallikohtasia tuning-osia, joten varmaan aika paljon joutuu itte tekemään esim. lokasuojia ja sen sellaisia. Jos teillä kuitenkin on tiedossa hyviä valmistajia tai kauppoja jotka myyvät halpaan hintaan esim. skuuppeja, tarvikekattoluukkuja ynnä muuta ei mallikohtaista roinaa, niin olisin kiitollinen tiedoista. Myös muuta kommenttia/juttua/tietoa saa heittää.
kauppakassista maasturi
Karppinen
3227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
todellakin varmaan piristys katukuvaan, mut toi karjapuskuri taitaa olla syytä unohtaa, ainakin on syytä konttorilta kysäistä minkälaisen saat laittaa henkilöautoon. ihan vaan turhan hitsaamisen ja putkenvääntämisen välttämiseksi.
miten joillakin riittäisi aikaa ja rahaa projektiin jonka lopputulos joutuu romuttamolle. Osta ennemmin oikea maasturi ja tunaa se siistiksi.
No sepä se, kun en varsinaisesti halua siistin näköistä maasturia, vaan tahdon hyvän vitsin. Todennäköisesti auto jossain vaiheessa päätyy romuttamolle, mutta niinhän ne kaikki autot tekee.
Alkuperäiseen kysymykseen en vielä ole saanut vastausta, eli mistähän näitä halpoja tarvike-tuningosia saisi?