Apupoika

Muurari mestari.

Järkyttävä nimitys muurarin organisaattorille ! Tuo "apupoika" lähes pyörittää vastuunalaista muurausmestaa ja on 99%:sti älyllisesti korkeammalla tasolla kuin itse muurari . Näin minunkin tapauksessa ja olenkin nostanut "apupoikani" tittelin organisaattoriksi ja maksan hänelle pikkaisen enemmän mitä itse saan ja homma pelaa ..Voin laittaa loputkin ( vähät ) aivoistani narikkaan ja hommat rullaa !!

2

652

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 100 tiiltä urakapäiv

      Muurari opettaa apurille vesimäärän heittämisen sangolla myllyyn, hinkkiin on tussilla piirretty viiva osoittamaan oikeaa litramäärää. Sormilla osoitetaan kuinka monta lapiollista heitetään säkistä hiekka/parmuseosta perään. Sätkää, kun imee ahnaasti puoliväliin on bruuki valmista.

      Tiilikiven paikka pitää osoittaa kraaffisesti ja sittenkin joutuu potkaisemaan ne osoittettuun paikkaan.

      Apurit ovat muuttuneet tyhmempään suuntaan, kun aikoinaan heiltä tapahtui homma vaikka piti mitata hiekka, kaalkki ja sementti erikseen. Nykyisin avuttomille apureille pitää aamuisin antaa kolme kaljapulloa ja voi saa..na sitä marinaa, että; "Pitääkö mun tulla toimeen koko päivä kolmella"?

    • sdfghjkm,cvbn

      No, miksi olet sitten edelleen Apupoika?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3159
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2055
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe