Luottomus kaiken a ja o

Arvot elämässä

Jos kerran menettää sen, sen takaisin saaminen on hyvin vaikea asia. Luottamus ja rehellisyys ovat asioita, jotka kantavat ihmisen elämää, joten perustakaa elämänne arvoihin. Näiden arvojen avulla päätöksenne ovat varmasti parempia, kuin hetken mielijohteesta tehdyt höyrypäiset teot.

Ei ihmisen elämä voi olla yhtä ihastumista, rakastumista, seksiä tai yhtä juhlaa. Perheelisellä se ei voi olla myöskään täyttä vapautta, sillä vastuunsa täytyy hoitaa kotona, ja olla rehellinen sekä vastuu täytyy kantaa myös siitä että työssään menestyy. Kyllähän sinkuillakin on ihan sama vastuu työelämästään, koti sitten ei vaadi toisten huomioimista niin paljon kuin perheellisellä. Kun arvosi kaikilta osin ovat kunnossa, myös moraali on silloin paljon helponpi tehdä valintoja, sillä niitä täytyy tehdä jo oman itsensä vuoksi ja kantaa täysi vastuu kaikista tekemisistään. Näin elämäsi on suhteellisen onnellinen ja hoitamalla hyvin raha-asiasi saat säästöjen avulla luotua elämyksiä omien haaveiden toteuttamista.

0

610

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

        narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
        Maailman menoa
        116
        4775
      2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

        Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
        Maailman menoa
        184
        4492
      3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

        Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
        Ikävä
        117
        1932
      4. Tylsille treffeille

        Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
        Tunteet
        403
        1701
      5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

        Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
        Maailman menoa
        33
        1472
      6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

        Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
        Ensitreffit alttarilla
        6
        1229
      7. Upeeta! Rauha tulee pian!

        Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
        Maailman menoa
        371
        1185
      8. Minkä lempinimen olet

        antanut kaivatullesi?
        Ikävä
        74
        1110
      9. Mitä hyvää olet

        aiheuttanut kaivatullesi?
        Ikävä
        74
        1055
      10. Miksi et halua

        Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
        Ikävä
        92
        998
      Aihe