ostanko ibizan

Olen harkinnut Seat Ibizan 1.4-1.6 (vm. 2000-2001) ostoa kakkosautoksi. Onko kokemuksia/hyviä/huonoja puolia? Entäpä tyyppivikoja? Kiitokset asiallisista vastauksista.
1368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Juu itse ostin juuri vastaavan pelin, vm2001 1.4 ibizan. Vaikea sanoa vielä tosta luotettavuudesta ja kestävyydestä, mutta eiköhä se kakkosautona toimi pitemmänki aikaa. Huomasin vasta jälkeenpäin että moottorin pohjasuojaus on aika heikko, joten ei vissiin mitään rallia kannata ruveta ajamaan. Ibiza on kuitenkin tosi mukava ajaa ja näyttää hyvältä kaiken lisäksi. Joten miksei. Hintakin on kohallaan noissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kakkonen kirjoitti:

Olen harkinnut Seat Ibizan 1.4-1.6 (vm. 2000-2001) ostoa kakkosautoksi. Onko kokemuksia/hyviä/huonoja puolia? Entäpä tyyppivikoja? Kiitokset asiallisista vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu