Turvallisuusalan ammattiliitto ry 20 vuotta

8475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ja ketä kiinnostaa ! 20 vuotta ja ei ole tehty mitään mainittavaa. Ei ole saatu aikaiseksi mitään mainittavaa.
Työnantaja vie ja TURVA vikisee, duunarit kärsii ja osakkeenomistajat käärivät voitot suoraan vartijoiden selkänahasta.
Samaa paskaa vuodesta toiseen TES neuvotteluiden jälkeen - hyvä jäbät, saatiin torjuntavoitto.
Voi vidu sentään !

Täysin munatonta toimintaa jo 20 vuotta !

Jos seuraavat tes-neuvottelutkin tyritään, niin seurauksena on joukkoirtisanoutuminen liitosta.

Äänestä
  • Ole mies!

    Äänestä

  • Älä itke netissä! kirjoitti:

    Ole mies!

    Ei täsä mitään itketä, toinpahan vain totuuden julki !

    TURVAn edunvalvonta on vain ollut umpisurkeaa koko toimintansa ajan. Kyä sä sit huomaat, jos mä rupeen itkeen...

    Jos ei nyt saavuteta kunnon tuloksia seuraavalla TES kierroksella, niin kyllä tosiasia on se, että liitosta lähtee jäsenet että rytinä kuuluu. Niin monella kollegalla on tappi täynnä tätä munattomuutta kohtaan !

    Äänestä

  • 10 vuotta nähty kirjoitti:

    Ei täsä mitään itketä, toinpahan vain totuuden julki !

    TURVAn edunvalvonta on vain ollut umpisurkeaa koko toimintansa ajan. Kyä sä sit huomaat, jos mä rupeen itkeen...

    Jos ei nyt saavuteta kunnon tuloksia seuraavalla TES kierroksella, niin kyllä tosiasia on se, että liitosta lähtee jäsenet että rytinä kuuluu. Niin monella kollegalla on tappi täynnä tätä munattomuutta kohtaan !

    Vastaus EUROISSA eikä kyynelissä, kiitos!

    Äänestä

  • duvbyutrbty

    Äänestä

  • Mitä olet tehnyt asian eteen pumpulipoika?

    Äänestä


Kiinnostaa, kun on tärkeä työ vaikka ovatkin monesti näkymättömiä, mutta kansalaisten turvallisuutta puolustavat.

Vähän ehkä palkitsematon ammatti, mutta tärkeä on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alan uutiset kirjoitti:

http://www.turvallisuusala.fi/?p=1647

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu