Tietääkö kukaan saako kissalle antaa syötäväksi ituja nimeltä "sinimailanen". Kissani näköjään tykkäävät niistä paljon, ja mieleeni tuli ettei kai niissä vain olisi mitään kissoille myrkyllistä ainetta, kuten esim suklaassa ja sipulissa.
Vastaukset 2
- Sinimailanen258
Meillä sinimailasta syötetään nuorkarjalle. Eihän siinä mitään myrkyllistä ole sinällään ellei sitten jotain rikkamyrkkyjä, mutta tuskinpa jos itse idätät.
- Sinimailanen258
Ai sen unohdin mainita että sinimailasessa on paljon vitamiineja, ainakin A- ja E-vitamiinia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711116
- 65906
- 86810
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46683
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko78632- 62609
- 28585
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35585Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46579