Voisiko joku viisampi kertoa. Mikä on käyttö-ja ohjelmistotuki, jota Gigantista tarjotaan kannettavan ostajalle? Mitä se oikeesti sisältää ja onko se tarpeellinen? Pärjääkö ilman sitä jos kone tulee "peruskäyttöön".
käyttö-ja ohjelmistotuki
olesiap
2287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Gigantti tarjoaa myynnin jälkeisiä palveluja ja tukea PC-käyttäjille 020-yrityspuhelun hinnalla. Useimmissa myymälöissämme on PC-asiantuntijoita, jotka pystyvät auttamaan koneen asennuksessa sekä tarjoamaan myynnin jälkeisiä palveluja."
helvetin kalliita puhelinsoittoja ja ajelua kodin myymälän välillä (tulee mieleen ihan helpson ja muut ns. tukipalvelut). siinä heidän tuki. kannattaa kysyä mielummin jostain muusta paikallisesta atk-liikkeestä, tarjoavatko he edullista tukea.
Kikantista ostettu Apple-kannettava mitään tukea tarvitse. Jos järjestelmän runsaat ja selkeät sisäiset ohjeet ei riitä, netistä löytyy kaikki. Ja kotimaisilta keskustelufoorumeilta voi kysyä jos ei vieläkään ymmärrä jotain.