mulle ei suoda onnea edes kerran tässä elämässä.
Miksi
niin väärin
5250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.youtube.com/watch?v=DIdHibtMgpg
lal lal laa
ehkä siksi ettet tee mitään sen eteen. ehkä justiinsa siksi
itsekin aika paljonkin, vai kuinka? Jos et vielä ole löytänyt onnea, niin etsitköhän sitä vääristä paikoista? Vai etsitkö ollenkaan? Ainakaan tältä palstalta kukaan ei onneaan löydä, se on varma.
Pitäisiköhän sinun muuttaa jotakin käyttäytymisessäsi tai jossakin, että löytäisit sen onnesi? Oletko ihastunut johonkin ihmiseen? Jos olet, tarvitset omaakin aktiivisuutta päästäksesi edes lähelle mahdollista oonnea.
En tiedä oikein muutakaan sinulle sanoa, itseltäkin kun on nyt onni hukassa. (Onneksi olen sentään pari kertaa kokenut jo onnen elämässäni...)
ihastunut. Onnea olisi vaikka tavata ihminen jonka kanssa tunteet olisivat molemminpuolisia. Voi olla, että etsin vääristä paikoista tai löydän vääränlaisia ihmisiä.
Kun on yksin, sitä muodostaa helposti liian kauniin kuvan onnesta. Ehkä jopa kuvittelee, että on olemassa onni, mikä on täydellistä. Ja että silloin se elämä vasta on kohdallaan.
Ei se vaan niin mene. Aluksi toki ihastuneena ja rakastuneena ihminen kokee itsensä onnelliseksi, mutta jo aika nopeasti se 'täydellinen' onnellisuus alkaa haihtua, kuin savuna ilmaan.
Enää en edes odota ihmeemmin onnea, olisin tyytyväinen kunhan saisin rohkeutta kertoakseni eräälle, kuinka häntä sittenkin rakastin aidosti ja paljon...