Ihan mieletön meteli!

Kun ajellaan audi satasella kuoppasella tiellä ja pakoputki vähän irrallaan. Joku muukin osa taitaa olla vähän irti ku niin mahoton "klonk, klonk, klonk..." kuuluu.
Se kai pitäs vaihtaa autoa, ku ei osaa itse laittaa eikä viittis viedä korjaamolle, ku se maksaa paljon.
41046
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sama täällä, mutta ilmeisesti eri syistä.

Ostin viimekesänä 100:n, johon jokin edellisistä omistajista oli pannut tinavanteet alle. EI ollut osannut asiaansa, kun tulivat liikaa ulos (et liika pieni / liika leveät renkaat). Montuissa, raskaalla lastilla renkaan ulkosyrjä kraapaisi lokaria. Älypää oli myös tietty ottanut sisälokarit pois...

Vaihdoin alle vakiovanteet ja -renkaat, mutta nyt meteli tietyissä nopeuksissa ylittää sietorajan (alunperin olin ostamassa suht. hiljaiseksi luulemaani autoa). Onko kellään tietoa, mistä saisi halvalla 100:een sisälokareita?

Äänestä

Mulla oli sama vika audi 80:ssä ja korjaus maksoi 1,70€. Pakoputki oli irti ja siihen piti ostaa yksi kumikiinnike niin kolina loppui.

Äänestä

se tarkoittaa sitä,että sulla liian vanha audi eli nyt vaihtamaan a4 tai a6...a8.kin käy...vai eikö ole hilloa...ps.mulla on a4:)

Äänestä
  • ei tainu olla hilloo sullakaa ku a4:n ostit.miks et ostanu a8:a.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


turhautunut kirjoitti:

Kun ajellaan audi satasella kuoppasella tiellä ja pakoputki vähän irrallaan. Joku muukin osa taitaa olla vähän irti ku niin mahoton "klonk, klonk, klonk..." kuuluu.
Se kai pitäs vaihtaa autoa, ku ei osaa itse laittaa eikä viittis viedä korjaamolle, ku se maksaa paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu