me somalikin on onnellinen

moi te kaikki!mekin Suomen Somalit olemme onnelliset.on tosi hieno kun Suomi saanut vapaus Venajasta.muuten me joudu asumaan Saksalla tai jokin muu huono maa.Suomi on hyvä!!
7536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Me suomalaiset ollaan ylpeitä kuullessamme noin kiitollista arvostusta.
Isoisämmekin ovat ylpeitä ettei sotauhrauksensa mennyt vain suomalaisten vaan jopa muidenkin kansalaisten hyväksi. Hyvää juhlapäivää.

Äänestä
  • Jos itse sotaan joutuisin haluaisin toki taistella hyvien ihmisten puolesta. . Mutta eipä se taida niin mustavalkoista olla, hyviä ihmisiä kun löytyy rajojen ulkopuoleltakin.

    Äänestä

  • sir lancelot kirjoitti:

    Jos itse sotaan joutuisin haluaisin toki taistella hyvien ihmisten puolesta. . Mutta eipä se taida niin mustavalkoista olla, hyviä ihmisiä kun löytyy rajojen ulkopuoleltakin.

    taistelemista ja auttamista.
    Se haittaa paljon somalien ymm auttamista.
    Miten siitä kateudesta pääsee eroon. Olisi onnellinen kahden kulttuurin kohttamisesta eijkä katkera.

    Äänestä

Eiköhän äänestetä seuraavaksi presidentiksi suomelle somali.
Saatas vähän väriä tähän suomen johtoon ja olis suomikin kansainvälinen, koska
kerta on eu:hunkin liitytty.

Äänestä
  • Presidentin pitää olla syntyperäinen suomalainen sekä edustaa samaa "rotua" kuin suomen kansa. Somalit ei näitä vaatimuksia valitettavasti täytä.

    Äänestä

Kiitti vitusti. Mikäs teikäläisten on täällä lorviessa kun saatte kaiken valmiina. Moni suomalainen ei pääse samaan elintasoon edes töissä käymällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suomisomali kirjoitti:

moi te kaikki!mekin Suomen Somalit olemme onnelliset.on tosi hieno kun Suomi saanut vapaus Venajasta.muuten me joudu asumaan Saksalla tai jokin muu huono maa.Suomi on hyvä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu