Hyvä perhehotelli, lapset 2, 7 ja 9 v.

Mrs Matkailija

Hei! Ensimmäistä kertaa lähdemme californiaan lokakuussa 2011. Aiomme yöpyä San Fransiscon alueella noin viikon. Mitä hotellia suosittelisitte? Mielellään lämmitetty allas. Vuokraamme auton viimeiset päivät ja ajamme sitten Los Angelesiin.
Olen kiitollinen vastauksista. :)

7

855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • union square

      San Franciscossa hotellin uima-altaat ovat yleensä sisällä.

    • matkailija-x
      • Los Margaritas

        Olen samaa mieltä lämpötilansuhteen! Olin elo-syyskuussa kolme viikkoa ja ei montaa lämmintä päivää ollut!


    • Lentomatkustelija

      Keväällä 2005 yövyttiin muutaman kerran La Quinta Inns-ketjun hotelleissa. Todella positiivinen yllätys: huippusiistejä hotelleja, kohtuu hintataso ja ennenkaikkea monipuolinen lähes mannermainen aamiainen. Voin suositella vilpittömästi! Sikäläiset Best Westernit, tai ainakin ne kaksi joissa majoituttiin, olivat pettymyksiä.

      • ... edellinen

        Jäi vielä mainitsematta, että 2005 ketjulla oli hyvin edullinen kanta-asiakasohjelma, valitettavasti hoksattiin se liian myöhään eikä ehditty hyödyntää ilmaisia majoitusöitä. Alunperin tuo La Quinta herätti lieviä epäluuloja tyyliin "mikähän meksikolaismurju" hotelli on, mutta käsitys muuttui päinvastaiseksi jo ensimmäisen La Quintan aulassa ja viimeistään hotellihuoneen ovella. Meitä oli 2 aikuista, 2 lasta.


    • Mrs Matkailija

      Paljon kiitoksia vastauksista! :-)

      Ei rantaloma, mutta koska monessa hotellissa on uimaallas harkitsemme yöpymistä sellaisessa. Vai että elo-syyskuussa ei ollut monta lämmintä päivää. kannattaa siis pakata lämpimät vaatteet.
      Kiitos, Tripadvisor on käytössä.
      LaQuinta on tuttu ennestään mutta San Franciscon keskustassa ei ole La Quinta-hotellia.
      San Franciscossa näyttää olevan valinnanvaraa
      Jatkamme hotellin hakemista... :-)

    • SF-lahtelainen

      Monesti syyskuu on vuoden lampimin kuukausi San Franciscossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      80
      5659
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      127
      3943
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      45
      3820
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      66
      3504
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2888
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2419
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      27
      2184
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2091
    9. 33
      1879
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      430
      1752
    Aihe