Kysymys jalkalistoista.

Moi

Olen asentamassa jalkalistoja. Ostan varmaan Bauhausista valmiita listoja. Kuinka ne kannattaisi kiinnittää? Osa seinistä kipsilevyä, osa kiveä. Riittääkö pelkkä liima ja jos ei niin onko olemassa kiviseinän läpäiseviä nauloja?
1435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kipsilevyseinissä on alajuoksu, johon saat ulottumaan 35 mm ruuvin hyvin. Kiviseinään on pikanauloja. Porataan reikä listan läpi kiveen ja lyödään tulpallinen ruuvi siihen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RemonttiReijo kirjoitti:

Moi

Olen asentamassa jalkalistoja. Ostan varmaan Bauhausista valmiita listoja. Kuinka ne kannattaisi kiinnittää? Osa seinistä kipsilevyä, osa kiveä. Riittääkö pelkkä liima ja jos ei niin onko olemassa kiviseinän läpäiseviä nauloja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu