Ransakassa on julkaistu tutkimus, jonka mukaan naisen etunimellä on merkitystä seksikumppanien määrään. A-kirjaimeen päättyvillä naisilla on ollut eniten seksikumppaneita, keskimääräinen luku on 4,4.
Nyt saa olla vanhemmat tarkkana, minkä nimen tyttärelleen antavat. Mikähän olisi vastaava tulos miehillä...hmmm...
Nyt saa olla vanhemmat tarkkana, minkä nimen tyttärelleen antavat. Mikähän olisi vastaava tulos miehillä...hmmm...
Vastaukset 11
Vanhimmat
sehän on aivan selvä juttu.
Seksikumppanien määrä ei siinä ole oikea mittari, sillä huono mies joutuu vaihtamaan usein.
Seksikumppanien laatu ja seksin laatu sen sijaan osoittavat miehekkyyttä,
samoin se, että kumppani, jonka on valinnut, pysyy.
Suuri osa naisten nimistä loppuu a:han. Marja, Riitta, Elsa, Tuija, Raija, Kaija, Bertta, Tiina...
Hyviä miehiä on Jaakko, Mikko, Raimo, Otto, Toivo...
Oikeassa on edellinen muuutenkin.
Huh huh,,olisipa noin, sanonta ettei nimi miestä pahenna, mutta mies pahentaa nimen kyllä
Sairaudet mielessä eivät kysy mihin kirjaimeen nimi päättyy!
rakastumisesta. Tai niin minulla on asian laita.
Jos keskimääräinen kumppanien määrä siellä on 4,4 , niin kyllä se on vähän!
Kuinkahan monella tämän palstan lukijoista se on edes alle 10? Tuskin sellaisia on kymmenesosaakaan joukosta. Jos on, niin tuskin sitä kukaan ainakaan uskaltaa tunnustaa.
Eipä taida tulla tolkkua monien vuosikymmenien takaa, sanon kuitenkin että edellinen kirjoittaja pisti pohjat
Topin veli esittää näkemyksen, joka kyllä kelvannee tekosyyksi. Vanhat asiat tahtovat unohtua. Hyvä on jos muistaa, että jotakin on ollut paljon tai vähän tai että sitä yleensä on ollut.
Tuoltakin pohjalta on syytä olettaa, että kirjoittaja topin esittämät epäilyt jäävät vaille vastakaikua näissä kirjoitteluissa. Huono muisti kun vaivannee yhtä jos toistakin.
Paras paikka meillä on jokaisella, ei se minnekään ole jäänyt!
Soitto "tntemattomasta numerosta" tuli äsken, tai siis pari tuntia sitten, ja kesti siihen saakka, että akkuni alkoi piipittämään henkihieverissään.
Soittaja oli mieheni opiskelutoveri vuosikymmenten takaa, tai onhan hän joskus soitellutkin, mm. silloin,
kun surin mieheni poismenoa. Siitä puhelusta ei minkäänlaista mielikuvaa ole jäänyt, oli se niin rankkaa aikaa.
Tämä mies juttelee aina pitkään, ja kumma kyllä, äänen tunnistin vieläkin, vaikka tässä ei nyt enää ihan eilisen teeren poikia tai tyttäriä ollakaan! Hän kertoi olevansa terve ja voimissaan. Sitten käytiin läpi kaikki mieheni opiskelutoverit, jotka hän oli sattumalta tavannut, heidän kuulumisensa ja lastensa edesottamukset. Aloin olla jo hiukan huonossa hapessa puhelun loppuvaiheessa, kuten puhelimeni akkukin. Hän sanoikin, että jos olisi lankapuhelin, ei tätäkään ongelmaa olisi. :)
Suorasukaisia kysymyksiäkin tuli, esim. kosiko mieheni vai kositko sinä. Sanoin, että vanhaksipiiaksi olisin jäänyt, jos minun kosintaani olisi mies odottanut. Hän silloin kauan sitten yllätti minut kosimalla.
Kertokaahan muutkin puheluista ikivanhoilta ystäviltänne!
Tai jotain muuta kivaa!
(Ihan vain jotain jutellaksemme.)
:)
Lopussa oleva pyyntö ei vastaa aihetta, jonka alloittaja esitti.
siinä vaan itsensä korostusta toi taas esille.
kun ei kateutesi tietäen laittanut nikkiään!...!hmmm... hihhiih ..Ähäkutti!..
Menikö raivonpurkaus kiville?
Minulle tuli serkku kaupungista vierailulle, kun olin 6-vuotias. Äiti pyysi meitä menemään marjaan lähimetsään. Tuo ainoa lapsi ei kerännyt mitään mukiinsa, joka piti saada täyteen mustikkaa ja tuoda mustikkapiirakkaa varten. Hän vain söi. Sitten hän vaati meiltä muilta antamaan itellen marjoja. Kun se ei kuulunut tapoihimme, hän sai itkupotkuraivarin.
Jotenkin tuo tuli nyt mieleeni tuosta edellisestä "eräs tunnettu"-viestistä.