Rapu N ja Kauris M

Millaisia suhteita teillä on tästä parivaljakosta. Kokemuksia?

Yritin haulla, mutta tuli tosi vähän tuloksia. Muutama hassu kommentti.

Millaisena ravut koette kaurismiehen?
Millaisena kaurismiehet kokevat Ravun?

Oma ukko muka avoin, mutta jutusita puuttuu se terävin kärki, eli se olennainen seikka. Se asioiden harkitseminen on käsinkosketeltavaa. Hiljaa pitkään miettii mitä tekee. Kosintaa odotin 7 vuotta ja siitä naimisiin meni 3 vuotta. Ei kovin jouhevaan tahtiin ja meinasin jo jossain veiheessa kävellä ulos suhteesta, mutta muuten unelmapuoliso.
2724
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No, netistä löysin tuollaista.

"Kauris ja muut merkit

Oinas...........Lapsellinen
Härkä..........Syvää rakkautta
Kaksonen......Älä edes pysähdy!
Rapu...........Täydellinen kumppani
Leijona........Yllättävän mahdollinen
Neitsyt.........Maa tärisee
Vaaka..........Unohda koko juttu
Skorpioni......Kiihkeä, mutta hyvä
Jousimies.....Totaalinen fiasko
Kauris.........Rajatonta rakkautta
Vesimies......Täydentävä
Kalat..........Ihannekumppani "

Itse kauriina en voi kertoa kun kauris kauris - ja kai se on ollut rajatonta rakkautta tämä elämä.

Joten uskotaan että kauriille olisi sitten tuon listan mukaisesti ravusta täydellinen kumppani, ja kuten sanoit ravulle kauris on unelmapuoliso.

Äänestä

Olen ollut nyt noin puolitoista vuotta avoliitossa kaurismiehen kanssa ja rajatonta rakkautta todellakin. Hän kohtelee minua kuin prinsessaa, on kiinnostunut ja huolissaan hyvinvoinnistani ja ajatuksistani ja on hyvin suojeleva. Itse olen ajattelija ja hän jaksaa kuunnella mielipiteitäni ja spekulointejani ja keskustelee niistä järkevästi tuoden uusia näkökulmia asioihin ( olen pessimisti ja synkkyyteen taipuvainen ). Ja älykäskin on, hyvä huumorintaju, mutta kyllä, jahkailija. Välillä on itse potkittava kauris liikkeelle että saa jotain aikaankin. :)
Jajaja.. Avoni tykkää jatkuvasti kuittailla tempperamentistani ja vihastani, että olen aina vihainen jostain ja jos vauhtiin pääsen niin nousee hirmumyrsky. Hän kuvaa minua herkäksi ja tunteelliseksi, jopa sentimentaaliseksi mutta hyväsydämiseksi, ja että ajattelen liikaa. Ja laittamaani ruokaan hän ei koske koska poltan vedenkin pohjaan. :D

Kaiken kaikkiaan minulla on ihanat kokemukset kaurismiehestä ja onnittelen sinuakin omasi löytämisen johdosta. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rapurallakka kirjoitti:

Millaisia suhteita teillä on tästä parivaljakosta. Kokemuksia?

Yritin haulla, mutta tuli tosi vähän tuloksia. Muutama hassu kommentti.

Millaisena ravut koette kaurismiehen?
Millaisena kaurismiehet kokevat Ravun?

Oma ukko muka avoin, mutta jutusita puuttuu se terävin kärki, eli se olennainen seikka. Se asioiden harkitseminen on käsinkosketeltavaa. Hiljaa pitkään miettii mitä tekee. Kosintaa odotin 7 vuotta ja siitä naimisiin meni 3 vuotta. Ei kovin jouhevaan tahtiin ja meinasin jo jossain veiheessa kävellä ulos suhteesta, mutta muuten unelmapuoliso.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu