Itse en kuulu IPUun ja suhtaudun sen ristiriitaisiin toimiin kielteisesti, vaikka ohjelma ja perusperiaatteet ovatkin hyvät. Tämän ja muidenkin palstojen tietojen perusteella IPUsta nousee kaksi henkilöä ylitse muiden. Ne ovat Piho ja Vaskela. Kirjoituksien perusteella pidän heitä todellisina arvokonservatiiveina, jotka ovat nykyisessä IPUssa harvinaisuus. Jos joitakin läpimenijöitä IPUlta toivoisi, niin ne olisivat Piho ja Vaskela, tosin taitavat olla ehdolla samassa vaalipiirissä, joten vain toisella voi olla pieniä mahdollisuuksia.
Menestystä Piholle ja Vaskelalle!
14
285
Vastaukset
- poliitikkojakin
Monta asioista tietävää,koulutettuja henkilöitä. He toimivat järjen asein ,hulluutta vastaan kuten politiikassa kuuluukin. IPU on järkipuolue. Siihen ei pidä sekoittaa mitään yliluonnollista höpinää. Puolueen tehtävänä on parantaa suomalaisten elämän ehtoja .Tasa-arvon saavuttaminen on pääasia. Vain itsenäisessä Suomessa tämä voidaan toteuttaa.
Arvokonservatiivius on usasta tullut huijaus. Se ei piittaa mitään tasa-arvosta. Sitä toteutetaan nyky-Suomen politiikassa. Uskonnoilla huijaus pitää estää.- Piho eduskuntaan
on tyypillinen IPUlainen. Tiedoksi Piholle myös.
Tosiasia on kuitenkin se, että kommunismilla ja ateismin voimin ei tätä sotaa voiteta. Piholla on oikea taustavoima hoitaa tämä asia, tästä tosiasiasta ei päästä mihinkään.
Pihon kannattaja Hämeestä - Tärkeät vaalit
IPU:lla on hyvät ohjelmat. Niitten takana seisovat takuuvarmasti Pesonen ja Wiksten. Äänestän sitä joka on ehdolla omassa vaalipiirissäni
- erota
Tärkeät vaalit kirjoitti:
IPU:lla on hyvät ohjelmat. Niitten takana seisovat takuuvarmasti Pesonen ja Wiksten. Äänestän sitä joka on ehdolla omassa vaalipiirissäni
sihteerin hommista, riitti Antin meininki? Hyvä Leena.
- KKyelin asiasta
erota kirjoitti:
sihteerin hommista, riitti Antin meininki? Hyvä Leena.
ei nyt kuitenkaan alettaisi levittää aivan tuulesta temmattuja juoruja täällä!
- Joutsenen laulu
erota kirjoitti:
sihteerin hommista, riitti Antin meininki? Hyvä Leena.
Antilla ja Lenalla on aina ollut hyvät ja toimivat välit ja on edelleen.
- kaksin kaunihimpi
Kummatkin vaan ylös 17.4 eduskunnan portaat.
- ei ole,
KOMMARI. HOMMA OK.
- Savon kuningas
JoukoPiho kirjoitti:
Kuka on IPUn puoluesihteeri tällä hetkellä?
Puoluesihteeri ? Siis olet liittynyt puolueeseen, etkä edes tiedä kuka on puoluesihteeri ?
- 7 + x = -9 ; x = 16
JoukoPiho kirjoitti:
Kuka on IPUn puoluesihteeri tällä hetkellä?
Lena Wikstenille myönnettiin hänen hakemansa ero puoluesihteerin tehtävistä ja jatkajaksi valittiin Saku Mättö. Wiksten jatkaa edelleen mm. IPU:n hallituksessa ja sen työvaliokunnassa.
Savon kuningas kirjoitti:
Puoluesihteeri ? Siis olet liittynyt puolueeseen, etkä edes tiedä kuka on puoluesihteeri ?
Kysyin siksi, että IPUn sivuilla puolusihteerinä on Lena Wiksten, mutta Saku Mättö kertoo omilla sivullaan olevansa puoluesihteeri.
No, ilmeisesti muutos on tapahtunut aivan viime päivinä niin, että IPUn sivuja ei ole vielä päivitetty.- Joutsenen laulu
ei ole, kirjoitti:
KOMMARI. HOMMA OK.
- mutta kuka sitten mukamas on? Ainakin tuo lausahdus kuulostaa siltä, kuin olettama olisi, että joku / jotkut muut(esim. täällä mainitut Pesonen ja Wiksten) olisivat kommunisteja.
- hyvin menee
Joutsenen laulu kirjoitti:
- mutta kuka sitten mukamas on? Ainakin tuo lausahdus kuulostaa siltä, kuin olettama olisi, että joku / jotkut muut(esim. täällä mainitut Pesonen ja Wiksten) olisivat kommunisteja.
Ne ovat hyvä tahto, oikeudenmukaisuuden taju ja vilpitön mieli. Sekä hyvät ohjelmat. Näistä ammentaa jokainen ipulainen voimansa tähän talkootyöhön koko Suomen puolesta.
Piholla, Vaskelalla ja monella muulla kristillisellä ipulaisella on myös taustavoimat kunnossa. Mutta niin on varmasti muillakin maailmankuvasta riippumatta. Ei kai sillä ole väliä, mikä on kenenkin taustalla oleva maailmankuva josta virtansa ammentaa, teot puhuvat puolestaan. Viemme Suomea yhteistyössä selvemmille vesille, pois tästä EU-katastrofista.
Sitä voi kysyä, mistä nämä hajottajat virtansa ammentavat. On erikoista toimintaa, jos väittää olevansa vaikkapa Pihon kannattaja, ja samalla hakemalla hakee pienintäkin yksityiskohtaa josta voisi löytyä jokin ristiriita ipulaisten välille. Juuri kun 'oma kannatuksen kohde' on löytänyt tukevan poliittisen kodin ja kampanjoi täyttä päätä. Kyllä silloin tällainen henkilö ammentaa virtansa siitä päinvastaisesta taustavoimasta kuin vaikkapa Piho.
Oikean taustavoiman tunnistaa siitä, että kannustus on positiivista ja yhteishenkeä tiivistävää. Kannustus kuuluu kaikille, jotka tekevät hyvää työtä Suomen uuden itsenäisyyden ja paremman tulevaisuuden puolesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk775570Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6343643SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit852984Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3022820"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1051865Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601780Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141461Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871453Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241431Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .1891008