Onko olemassa sellaista nettipalvelua johon voisi lähettää tavallisen valokuvan kopioitavaksi? Tarvitsisin siis valokuvasta (negat ei ole tallessa)toisen samanlaisen.
Vanhasta valokuvasta uusi kuva
7
1323
Vastaukset
- !-!
Sellaista nettipalvelua ei ole mihin voisit lähettää paperikuvan netin kautta.
- kulje netissä
joten vaihtoehdoksi jää kuvan skannaaminen (esim. kotona) skannatun kuvatiedoston voit sitten lähettää netin kautta, mutta paperille tehty kopio kuvastasi ei tule kotiin nettipalveluna vaan etanapostissa.
- hdio
jos sellasia enää on , en tiedä . Tai sitten hanki hyvä tulostin millä voi tehdä kaikkea , netistä saa monia kuvankäsittelyohjelmiakin ihan ilmiseksi , joten tuo nyt ei kauheesti vaadi itseltäkään .
- tämän näkijä.
Luuletko että nuo ulkomaailmasta vieraantuneet edes tietävät mikä on valokuvausliike? No kuitenkin, sinne kun marssii niin vanhasta paperifotosta saa vaikka sata kopiota ja vaikka minkä kokoisena. Toki se vaatii sen vaivan että poistuu kotoaan ja kävelee sinne putiikkiin sisälle.
- kuvastakuvaa
tuonne sähköpostia, yhteystiedot sivullaan:
http://lehmuksenoksa.com
tekevät vaikka mitä :)- ###
Kiitos sinulle kuvastakuvaa asiallisesta vastauksesta:) Mä en tajua joitain ihmisiä, miksi pitää vetää herneet siihen isoon nokkaansa jos ihan vain haluaa tietää että onko mahdollista joku asia, ihan niinku ei saisi kysyä mitään. Tiedoksi näille vihamielisille ihmisille, että kyllä poistun kotoani ihan normaalisti, käyn kolmivuorotyötä ja minulla on pieniä lapsia ja käytän myös valokuvausliikkeitä tarvittaessa. Tuntuu vain että joskus on helpompi lähettää esim. postissa kuvat jonnekin teetätettäväksi ja ne tulevat sitten omaan postilaatikkoon kun ovat valmiit. Kun tässä kiireisessä elämässä ei aina ehdi eikä jaksa lähteä sinne valokuvausliikkeeseen...
- Iisisti vaan, eikös?
### kirjoitti:
Kiitos sinulle kuvastakuvaa asiallisesta vastauksesta:) Mä en tajua joitain ihmisiä, miksi pitää vetää herneet siihen isoon nokkaansa jos ihan vain haluaa tietää että onko mahdollista joku asia, ihan niinku ei saisi kysyä mitään. Tiedoksi näille vihamielisille ihmisille, että kyllä poistun kotoani ihan normaalisti, käyn kolmivuorotyötä ja minulla on pieniä lapsia ja käytän myös valokuvausliikkeitä tarvittaessa. Tuntuu vain että joskus on helpompi lähettää esim. postissa kuvat jonnekin teetätettäväksi ja ne tulevat sitten omaan postilaatikkoon kun ovat valmiit. Kun tässä kiireisessä elämässä ei aina ehdi eikä jaksa lähteä sinne valokuvausliikkeeseen...
Hei, et ehkä enää saa tätä vastausta. Törmäsin tähän viestiketjuun, kun etsin vastausta samaan ongelmaan: uusi kuva vanhasta.
Minäkin aina ihmettelen, miten ihmiset alkaa suorastaan raivota netissä, kysyitpä mitä tahansa. Tulee jos jonkinlaista, jopa alatyylistä vähättelyä ja mollaamista. Olen huomannut, että parasta vaan sivuuttaa ne sivistymättömät, turhautuneet kanssaihmiset. Joskus olen myös ilmoittanut asiattomasta postista, ihan vaan periaatteesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1934487Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313180Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma312894PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist742782Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602776Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902625Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142361Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1002129- 1131317
- 631128