Helppp!!

Eli minulla on viikkoja 37 1 ja eilen minulta tuli illan aikana sellasta ruskehtavaa vuotoa.. mitähän se on????? nyt tänään sit tullut tosi tosi runsaasti jotain limasta vuotoa.. erhkä valkovuotoa en tiedä.. auttakaa, olen ensi synnyttäjä!!!
3304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

neuvolaan tai sairaalaan ja kysy sieltä. Voi olla vakavaakin

Äänestä

Voisko olla limatulppa?

Äänestä

limainen vuoto on vissiinkin ihan normaali juttu loppuraskaudessa. Samoin rusehtava vuoto. Ennakoi tulevaa synnytystä, jonka ajankohtaahan ei kukaan sinulle voi kertoa. Voi olla tänään tai vasta 4 viikon päästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuorimama55 kirjoitti:

Eli minulla on viikkoja 37 1 ja eilen minulta tuli illan aikana sellasta ruskehtavaa vuotoa.. mitähän se on????? nyt tänään sit tullut tosi tosi runsaasti jotain limasta vuotoa.. erhkä valkovuotoa en tiedä.. auttakaa, olen ensi synnyttäjä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu