toureriin vakionopeudensäädin

Ostin accord tourer comfortin vuosimallia -03. Onko vinkkiä missä voisi vakionopeudensäätimen siihen laitattaa vai Vehoonko pitäisi kurvata. Mitä mahtaa maksaa?
3905
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vehossa vakionpeuden säädin asennettuna maksaa 400-800€ vakionopeuden säätimen merkistä riippuen, niitä on vehossakin useita eri merkkejä ja malleja.

Kyllähän sen voi jostakin saada hieman halvemmallakin, mutta suosittelen säästämään jossain muussa asiassa.

Äänestä

itse kyselin samaa veholta ja hinta oli kyllä melkoinen, 400-500 euroa.lisäksi kun tällöin
cruise on jälkiasennus niin ilmestyy uusi,ylimääräinen tikku ohjaamoon. sitä ei siis saa ohjauspöyrään kuten 2.4 mallissa vakiona on..
joten se sitten näyttääkin jälkiasennus hommalta.

ei hyvä ei hyvä

Äänestä

vakionopeudensäädin maksaa 809? veholla asennettuna. Itselle laitatin sen ja tosi hyvin toimii..ei tietenkään niin hyvä kuin 2.4 vakio, mutta ihan ok.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Accortti kirjoitti:

Ostin accord tourer comfortin vuosimallia -03. Onko vinkkiä missä voisi vakionopeudensäätimen siihen laitattaa vai Vehoonko pitäisi kurvata. Mitä mahtaa maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu