tässä elämässä täytyy oppia kovimman kautta se mikä on tärkeintä.
Joskus
rakkautta.
10408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja joskus pitää olla kovana;)!
olet aina ainakin puolikovana :P
Ei se muuten oikein onnistu niin pitää olla;)
?
saanutkaan, mutta tämä ihan yleisesti kaikille. Jos teillä on jotain tärkeätä, pitäkää siitä kiinni.
NIIN TOTTA!
Sitten voi vielä todeta etteivät kaikki kykene rakastamaan, sielu on niin rikki. Tälläisestä suhteesta olen juuri irroittautunut... teen vielä työtä tullakseni ehjäksi. Kaikki kauniit muistot tallennan muistojeni arkkuun.
jalat ja sielukin ruvella/arvilla, luulen tietäväni mitä on rakkaus, se on ennen kaikkea kohdat 4...7 ja 13.
Suurin on rakkaus
1 Vaikka minä puhuisin ihmisten ja enkelien kielillä mutta minulta puuttuisi rakkaus, olisin vain kumiseva vaski tai helisevä symbaali.
2 Vaikka minulla olisi profetoimisen lahja, vaikka tuntisin kaikki salaisuudet ja kaiken tiedon ja vaikka minulla olisi kaikki usko, niin että voisin siirtää vuoria, mutta minulta puuttuisi rakkaus, en olisi mitään. 3.Vaikka jakaisin kaiken omaisuuteni nälkää näkeville ja vaikka antaisin polttaa itseni tulessa mutta minulta puuttuisi rakkaus, en sillä mitään voittaisi.
4 Rakkaus on kärsivällinen, rakkaus on lempeä. Rakkaus ei kadehdi, ei kersku, ei pöyhkeile
5 ei käyttäydy sopimattomasti, ei etsi omaa etuaan, ei katkeroidu, ei muistele kärsimäänsä pahaa,
6 ei iloitse vääryydestä vaan iloitsee totuuden voittaessa.
7 Kaiken se kestää, kaikessa uskoo, kaikessa toivoo, kaiken se kärsii.
8 Rakkaus ei koskaan katoa. Mutta profetoiminen vaikenee, kielillä puhuminen lakkaa, tieto käy turhaksi.
13 Niin pysyvät nämä kolme: usko, toivo, rakkaus. Mutta suurin niistä on rakkaus.
kärsii ;)
ja sen tärkeimmän tajuu vasta sit kun sen on menettänyt. /:
juu ja sitten kun on menettänyt sitä ei takasin saa. ja on tuskaa katsoa kun se on onnellinen toisen kanssa ja miljoona suunnitelmaa elämässään. uudet haaveet