Isovanhemmat tarhaan/kouluun lapsenlapsen avuksi/tueksi

Kysymys kuuluu: Tuliko sinusta eläkkeelle jäätyäsi päätoiminen lastenhoitaja ?
Jäikö omat harrastukset sittenkin haaveeksi ?
Tätäkö eläkkeellä olo on ?
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Me viemme lapset tarhaan 3 päivänä viikossa. Muita velvoitteita ei meille ole annettu.

Äänestä

..lastenhoitaja, vaan neuvottelija/sovittelija.

Tänään tosin vaari saa yhden lapsenlapsen kanssa viettää aikaa puolenpäivän jälkeen. Mutta nyt on jo kolmatta viikkoa kun olemme nähneet ainuttakaan lapsenlasta.

Se on ku mummut sekaantuu kasvatus puuhasteluihin niin vaariakin tarvitaan rauhanneuvottelijaksi. ;)

Joten nyt mummu saa lellikkinsä luokseen yökylään. Kai kova ikävä on ollut molemminpuolinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outoako ? kirjoitti:

Kysymys kuuluu: Tuliko sinusta eläkkeelle jäätyäsi päätoiminen lastenhoitaja ?
Jäikö omat harrastukset sittenkin haaveeksi ?
Tätäkö eläkkeellä olo on ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu