Carinafani

varma peli

Mikä mahtaa olla ennätys omistamienne Carinojen määrässä tällä hetkellä? Mullakin on jo 6 Carinaa pihassa. Jokaisella on ajettu runsaat 300000km, muttei tunnu juuri missään.

17

721

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tfsi

      Älä nyt kuuluta hulluuttasi koko kansalle.

      • ihme ikiliikkuja

        On timmissä kunnossa. Syyläri, laturi ja jakohihnakin uusittu. Eikä maksanut paljon, kun tonnilla sai.


      • hieno harrastus
        ihme ikiliikkuja kirjoitti:

        On timmissä kunnossa. Syyläri, laturi ja jakohihnakin uusittu. Eikä maksanut paljon, kun tonnilla sai.

        suhteen tulee vastaan liikennevakuutuksissa, kun ei kaikkiin ehdi ponusta kertyä kovin äkkiä ja nytkin yksi-89-mallinen on seisonnassa näin talvisin. Muihin työttömyyskorvaus nipinnapin riittää.


      • Mulla oli
        hieno harrastus kirjoitti:

        suhteen tulee vastaan liikennevakuutuksissa, kun ei kaikkiin ehdi ponusta kertyä kovin äkkiä ja nytkin yksi-89-mallinen on seisonnassa näin talvisin. Muihin työttömyyskorvaus nipinnapin riittää.

        89 1.6 kaasari ruostesuojattu *2 ajettu 290 toimi kuin kello mutta menin myymään saksalaisen auton tieltä
        ja kaduttaa vieläkin 3v mennyt!!!! lähti saksalainen ja takaisin toyotaan ja siinä pysyn..


    • sampo sampo----

      diesel eemeli pihassa,ajettu 555tkm.Ostohetkellä lukema oli 546tkm. Auto ollut 3/kk.
      Hyvinpä tuo on pelannut eikä tunnu pakkastakaan pelkäävän niinkun mersut, joita oli ensimmäisenä pakkas aamuna rivissä teiden varsilla.

    • parhaita autoja

      kaks kappaletta löytyy carinoita molemmat on 96 mallisia toisella ajettu 110000km ja toisella 205000 km

      • Mies ja Carina

        Ohhoh noin vähän ajettu Carina. Huolehdi siitä hyvin niin arvo sen kuin nousee. :)


    • minullakintoyota

      Olet fiksu kaveri, niitähän pitää olla senverran että naapurit kadehtii

    • 2 T-B

      Kuusi Carinaa on minullakin ollut.

      Viisi takatyöntöistä TA 12 mallia ja yksi vm-94 2.0 bensa farkku automaattilaatikolla, joka toimii tälläkin hetkellä arkiajossa.

      Tallissa aurinkoisia päiviä ja kuumia maanteitä odottelee alkuperäiskuntoinen vm-75 Carina 1600.

    • niin se on parempi

      ei oo ollu eikä tuu olemaan

    • dfghjujntil

      ╭ ⌒ ╮BIENVENUE
      http://www.hiawang.com/
      Il est le meilleur site en ligne.
      ont des choses moins chères et plus de bien.
      Meilleure qualité, meilleure réputation, les services de Best
      Nous acceptons le paiement PAYPAL
      VOUS NE DEVEZ PAS MANQUER!

      • bien vuan

        Mitäs tää haile-keplese-lassie tässä oikein yrittää kertoa? Onks sillä uudet lenkkarit?


    • Rauha itelles

      Et ole tuskasi kanssa yksin. Lojuu niitä toyotia myymättöminä muuallakin. Kauppalehti taitaa ihan tänään uutisoida tällaisia:

      Nämä automerkit happanevat varastoihin:
      ”Varastolistaus paljastaa käytettyjen autojen suosikit ja inhokit. Vaihtoautovarastoissa lojuu muun muassa vanhentuneita Toyotoita.”
      ”Jotkut käytetyt merkit kiertävät uudelle omistajalle muita nopeammin. Käytetyt Audit, Skodat, Volkswagenit ja Volvot myydään nopeimmin, vanhoja Toyotoita ja Nissaneita taas happanee varastoihin yllättävän paljon. ”
      ”– Toyotalla tilanne on huono, koska niitä on seissyt myymättöminä yli yhdeksän kuukautta niin paljon. Toisessa päässä Volkswagenien kierto on erityisen hyvä, Mäenpää sanoo. ”

      Jos Toyota kiinnostaa niin kovasti, että hyrskyy, niin nyt voisi käydä hakemassa sen seitsemännenkin Toyotan. Tinkijän markkinat kun kalusto seisoo ja ruostuu!

      • Määoonhyvä

        Jos ei voi tunnustaa käyetyn autonsa myymisen vaikeutta, niin äärikeino on kääntää asia ylösalaisin. Alkaakin o s t a a käytettyjä autoja. Kun ei koe myynnin tuskaa, niin voi vaikka jollakin nettipalstalla kertoa, että minullapas sitä on paljon toijotia.


      • Nyt kisa
        Määoonhyvä kirjoitti:

        Jos ei voi tunnustaa käyetyn autonsa myymisen vaikeutta, niin äärikeino on kääntää asia ylösalaisin. Alkaakin o s t a a käytettyjä autoja. Kun ei koe myynnin tuskaa, niin voi vaikka jollakin nettipalstalla kertoa, että minullapas sitä on paljon toijotia.

        Pistetään tästä pystyyn sellainen kilpa, että autokauppiaskin tykkää. Kuka saa ostettua eniten toyotia vuoden loppuun mennessä.

        Niitähän voi säilöä huoletta pidempäänkin, ne kun eivät ollenkaan ruostu.


    • Tojo vani

      Vai varma peli.
      Ei siltä kuullosta kun pitää olla peräti 6 kappaletta pihalla että pääsisi edes jollakin liikenteeseen.
      Minulle riittää yksi yksi auto pihalla jolla pääsee liikenteeseen säällä kuin säällä.

    • Vekatti puiron

      Kuudella ruosteenraiskaamalla Carinalla en viittis kehua, kun jollain arabisheikillä on kuusi Veyronia pihassa.

      Kaikki on niin suhteellista, varsinkin Toyoterolle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      218
      4280
    2. Näin asia on

      Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k
      Ikävä
      22
      3299
    3. Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan

      Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E
      Maailman menoa
      261
      1908
    4. Taas varoitusta lumesta ja jäästä

      Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,
      Maailman menoa
      5
      1347
    5. Aavistan tai oikeastaan

      tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast
      Ikävä
      38
      1207
    6. Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?

      Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?
      Ikävä
      158
      1148
    7. Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.

      https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin
      Maailman menoa
      96
      855
    8. Uskotko että halaatko

      Kaivattuasi koskaan vai et?
      Ikävä
      63
      755
    9. Tiistaipäivää pakkastakin on

      Hyvää päivää huomentakin. Olin vähän kaupungilla käymässä 😊❤️🌞❄️☕
      Ikävä
      176
      730
    10. Sulla on upeat pakarahalihakset

      todella hyvä muoto...
      Ikävä
      30
      727
    Aihe