Soneran mobilstick Huawei??

kysyymummeli

mulla ennen kiinteä,vaihdoin (tyhmästi?) mobilstick,ennen toimi skype kuin rasvattu esim Espanjaan puhuin,nyt ei toimi,kuin Suomeen,onko se ylipäätään tikun ominaisuus vai mikä ,

3

500

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arvaajakin

      http://www.speedtest.net/

      Kokeile linkistä yhteyttäsi ja laita tulokset tänne niin osataan arvailla paremmin mikä mättää.

      • mummel63

        ja seuraavaa:Download 1.25 Mb/s Upload 0,36 Mb/s

        ja sitten joku PING 383 ms,mitä tahtoo kertoa?


      • 1
        mummel63 kirjoitti:

        ja seuraavaa:Download 1.25 Mb/s Upload 0,36 Mb/s

        ja sitten joku PING 383 ms,mitä tahtoo kertoa?

        "Soneran "uusinta" nettitikkua Huawei E173, ja rajatonta Fiksu-mobiililaajakaistaa (7,2Mbit/s)."

        Nopeus on noin reilun kuukauden ollut meilläkin erittäin vaihteleva, ainakin Soneran ja Elisan mobiililaajakaistalla. Molemmat yhteydet lopetin, tai Elisasta sulkivat itse, vaikka vajaa kuusi kuukautta oli vielä sopimusta jäljellä, tosin kauppasivat ratkaisuun Saunalahden 3G-yhteyttä ?
        Mutta mitäs se auttaisi jos maksaa 5 euroa lisää/kk, ei tuo ongelma sillä häviä. Niin 3-vuotta on ollut jo käytössä tämä 3G-yhteys ?

        Eli, uskon että tuki-asemat on nyt alitehoisia, koska ovat myyneet paljon näitä uusia 3G -mobiililaajakaistayhteyksiä. Tai olisiko pakkasella osuutta asiaan ?

        Viime yönä sain tällä tikulla nopeuksia yli 2,5Mbit/s, netti tikku on nyt samassa paikassa kun nuo nopeudet tuli, nyt saa hädin tuskin 1Mbit/s .
        Ja jos liikutan tuota nettitikkua hieman tuosta paikasta niin nopeudet laskevat jopa alle 0,5Mbit/s.

        Tällä yhdistelmällä olen kyllä saanut nopeuksia yli viisi megaa. Mutta silloin olin noin parin sadan metrin päässä tästä paikasta, ja se oli noin viisi metriä korkeammalla missä nyt oon.

        Et, sellaista teknologiaa tämä on. ;)

        Tämäkin SIM-kortti on Soneralta mitä juuri käytän.

        Ulkoisesta suunta-antennista kai voisi olla apuja nyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      347
      1287
    2. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      763
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      55
      748
    4. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      735
    5. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      643
    6. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      59
      616
    7. 45
      614
    8. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      611
    9. 57
      608
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      44
      556
    Aihe