Nimittäin parisen vuotta sitten diagnoosin saadessani esitin lääkärilletällaisen kysymyksen: Olen joutunut käsittelemään Satoja kemikaaleja työssäni monesti "entisaikaan" puutteelisin suojavarustein ja olen saanut myös oireita,koska ennen eivät olleet suojamääräykset niin tarkkoja kuin nykyään!
Vastaus oli: Ei missään tapauksessa (Neurologi,..nuorehko)
Kirjoitan tarinaani pienessä huppelissa myönnän ,mutta MIKÄ oikeus lääkärillä on oikeus kahdessa sekunnissa normaalin näköiseltä ihmiseltä joka on koko elämänsä ajan ollut satojen kemikaalien ajan kosketuksissa, tuhota pieni mahdollisuus taudin puhkeamiseen jonkin näistä kemikaalin osalalta?
Suvussani ei ole ennen esiintynyt ms tautia, eikä kyseisiä kemikaaleja ole todellakaan käsitelty.
Aikoinaan kuljettaessani näitä mömmöjä ennen sairastumistani mietin, miksei jokin näistä aineista muka mitään tautia aihettanut jälkeenpäin? Ps; Voidaan tulkita humalaisen höpinäksi, mutta tulipa kysytyksi.
Tietääkö lääkäri kahdessa sekunnissa?
nosanokaa
1
544
Vastaukset
- öölkölkölkölköl
Myös tämä liityy MS tautiin, jos luet erään englanninkielisen linkin tästä jutusta
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9533444
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 975440
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai794753Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1384709Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672134- 1001836
- 991647
- 2571527
- 3601251
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581074- 2001031