vaikealta enää rakastua kun on jo kohdannut sen elämänsä ihmisen jota ei kuitenkaan saanut.
Tuntuu
suru puserossa
14444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ihan sama olo. Miksi en kertonut naiselle? Liian myöhäistä se nyt on.
nyt!
puuttuu.
Jolle murheet, ilot, kaiken kertoa voi.
Miten tässä näin kävi, että kaikki katos yhdessä silmän räpäyksessä.
Edelleen tyhjä olo ;/
Koskaan ei ole liian myöhäistä sanoa hyviä asioita toiselle - kun on elossa. Vaikka juuri tänään,
koska huomista emme tiedä. Rakkautta ei ole koskaan liikaa ja lämpöä voi ilmaista, vaikka ei
"saisi omaksi". Tilanteet voivat muuttua ja kohtalo järjestää yllätyksiä kun on kuulolla ja avoin.
Aina on toivoa - jokaisella. Surulla on aikansa ja ilo jo kurkistaa.
Minä ainakin toivon, että eräs ei ajattelisi olevan liian myöhäistä. Tyhjää ja surua vain ilman Häntä.
muut asiat tuovat iloa, rakkaus tuottaa vain pahaa mieltä. On siis katsottava sinne suuntaan, josta kipu ei lyö silmille. Paljon tärkeämpääkin löytyy tästä maailmasta kuin kahden aikuisen välinen rakkaus.
ole liian myöhäistä, jos naisesi vaan on elossa.
kolahtaa! Minäkin tässä odottelen seuraavaa kolausta. Turha jäädä tuleen makaamaan, jos realiteetit ovat selvääkin selvemmät. Itkut on itketty. Ei muuta kuin nokka kohti uusia haasteita. ;)
Mitäs hittoa mä sitten enää ikäväpalstalla teen?
toivotaan että se kolahdus vielä munkin kohdalle tulee. :)
vaikuttaa siltä, että olette ns. rakkausaddikteja. Tärkeintä on oma rakastumisentunne ja se alkuhuuma, kohde voi sitten olla kuka vaan, pääasia että itsellä kivaa ja perhosia vatsanpohjassa. Ja kun alkuhuuma haihtuu tai tulee pettymyksiä, äkkiä vaan uutta kohdetta etsimään, pääasia että pääsee ah niin ihanasti rakastumaan. Voi sitten sen entisen "tosi rakkauden" mukavasti unohtaa. Ihmissuhteetkin ovat vain sarja "kolahduksia". "NEXT!" - toinen seuraa toista...jokainen on korvattavissa. Ei mitään aitoa ja pysyvää... Tunteiden kohteella ei ole mitään väliä, ainoastaan tunteilla. Surullista, mutta nykyaika tuntuu tuottavan tuollaisia lemmenaddikteja pilvin pimein :(
Ei ole kuin se yksi.
Olen ihan samaa mieltä..
mä rakastuisin vaan rakastumisen takia niin en olisi tuhlannut näin pitkää aikaa tähän yhteen henkilöön.
mutta ehkäpä se päivä paistaa vielä risukasaankin, kunhan lumet vähän sulaa... ;D