Poliisin puututtava SRK:n RIPPISALAILU-

SRK kuvittelee, ettei Suomen laki koske sitä, vaan sen alamaiset saavat harrastaa lastensa raiskaamista rippisalailuopin suojassa kenenkään häiritsemättä.

Olisikohan Keskusrikospoliisin syytä tutkia vl-maallikko-rippisalailuopin kayttäminen rikosten salaamisessa ja rikollisten suojelemisessa?
17356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

lapsiaan!

Missä muualla tällaista tapahtuu kuin sukeutuneissa uskonlahkoissa?

Äänestä

on niin paljon epäkohtia, lain vastaisuuksia ja Raamatun vastaisuuksia, että se voitaisiin mielestäni lakkauttaa erillisellä lailla.

Veli Tapani Tölli voisi tehdä asiasta lakialoitteen veli Kyösti Karjulan kannattamana.

Tämä on vain minun vaatimaton ehdotukseni.

Äänestä
  • Kyösti 18-Karjula piti eduskunnan puhujanpöntössä tunteikkaan puheen tupakkavalistukseen tuhlattujen varojen alasajosta. Tuskin K.K. muita puheita on koskaan pitänytkään. Vastaa henkeen.

    Äänestä

  • Kannatan Melperin tekemää ehdotusta.

    Äänestä

  • Kannattaja kirjoitti:

    Kannatan Melperin tekemää ehdotusta.

    Kirkon ainakin pitäisi välittömästi lopettaa kaikenlainen yhteistyö SRK:n kanssa!

    Rippikouluoikeus on välittömästi peruttava ja kaikki yhteydenpito seis siihen saakka, kunnes saavat (jos edes haluavat) lastenraiskaamisen kuriin!

    Äänestä

heillä on omat lait.
Kinttaalla viitataan
Oli kysymys vaikka pikkulapsien hyväksikäytöstä.
Seuroissa sitten vilkutellaan.

Äänestä

Tee rikosilmoitus tietämistäsi tapauksista krp:lle.
Äänesi hyytyy heti, kun joudut poliisiasemalla allekirjoittamaan "tietosi". Varaudu rangaistukseen, mikäli et asiaasi pysty todistamaan!
Poliisit tietävät SRK:n opetukset, mutta saatpahan mielesi rauhoittumaan.

Äänestä
  • vl-poliiseja, jotka viittaavat kintaalla vl-insesti ja vl-pedofiliailmoituksiin.

    Äänestä

  • Ei pedofiliansalailuoppinne salassa pysy.

    Äänestä

  • O.V. kirjoitti:

    vl-poliiseja, jotka viittaavat kintaalla vl-insesti ja vl-pedofiliailmoituksiin.

    Sano yksikin paikkakunta Suomessa, jossa vl-poliisit kieltäytyvät vastaanottamasta ilmoitusta lasten hyväksikäytöstä?
    Mihin tuo väitteesi perustuu? Vihjaat poliisien toimivan lainvastaisesti?

    Nimimerkkisi ei hämää muita kuin sinua itseäsi.
    Sen käyttö on moraalisesti törkeää, mutta ei vielä toistaiseksi ole rikokseksi luokiteltava.

    Äänestä

  • Trim Cat kirjoitti:

    Sano yksikin paikkakunta Suomessa, jossa vl-poliisit kieltäytyvät vastaanottamasta ilmoitusta lasten hyväksikäytöstä?
    Mihin tuo väitteesi perustuu? Vihjaat poliisien toimivan lainvastaisesti?

    Nimimerkkisi ei hämää muita kuin sinua itseäsi.
    Sen käyttö on moraalisesti törkeää, mutta ei vielä toistaiseksi ole rikokseksi luokiteltava.

    tarkoitat?

    Äänestä

  • seuraa. kirjoitti:

    Ei pedofiliansalailuoppinne salassa pysy.

    KRP on seurannut SRK:n ja vl-yhteisön sisällä valtoimenaan rehottavaa lasten raiskaamista tarkkaavaisesti jo pitkään. Koska sitä on asiasta informoitu. Vielä puoli vuotta sitten SRK:n vasallit, kuten tässäkin ketjussa, pilkkasivat totuudenpuhujia... mutta ovat SRK:n pilkkahuudot vaienneet kun ovat nyt oikeasti keskusrikospoliisin kanssa tekemisissä! Tällä hetkellä tiedossa olevia, ilmiannettuja vl-pedofiliatapauksia ilmeisesti jo reilusti yli kaksisataa ja lisää tulee. Ja jokaisessa rikos on salattu maallikkosaarnaajan tai jonkun muun "rippi-isän" toimesta, joskus jopa SRK:n toimesta. Kyllä tällainen järjestäytynyt, törkeä rikollisuus KRP:tä kiinnostaa.

    Äänestä

että KRP ei olisi lahjottavissa eikä vaiennettavissa. Luterilainen kirkko kun on pelottavan välinpitämätön pf-kohun suhteen: kumartaa rikollisuudelle ja pyllistää uhreille.

Olisiko Päivi Räsäsessä ainesta pf-uhrien puolesta tehdyn työn suojelijaksi?

Äänestä
  • Päivi Räsänen on tehnyt jo paljon hyväksikäytettyjen lasten eteen, ja hänellä varmasti riittäisi rohkeutta puuttua nytkin asiaan.

    Kirjoitetaan kaikki Päivi Räsäselle!

    Äänestä

esimerkiksi voisi ottaa yhteyttä P.Räsäseen. Kanslaisadressi uhrien puolesta voisi olla myös paikallaan. Saadaanko aikaiseksi?

Äänestä

Pitäskö jepareittenkin ripittäytyä

Äänestä
  • Jos on tehnyt jotain laitonta, niin kannattaa ripittäytyä jollekin asiasta mitään ymmärtämättömälle vl-maallikolle, vaikkapa pikkulapselle niin saa tunnolleen rauhan, eikä jää rikoksesta kiinni:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OPPIIN! kirjoitti:

SRK kuvittelee, ettei Suomen laki koske sitä, vaan sen alamaiset saavat harrastaa lastensa raiskaamista rippisalailuopin suojassa kenenkään häiritsemättä.

Olisikohan Keskusrikospoliisin syytä tutkia vl-maallikko-rippisalailuopin kayttäminen rikosten salaamisessa ja rikollisten suojelemisessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu