Itselläni oli atooppinen ihottuma yli 20v, mutta ei ole enää. Siihen löytyy oiva parannuskeino (tosin paraneminen kestää tyypillisesti 6-9 kk). Hyvin imeytyvä, laadukas, orgaaninen lisäravinne yhdistettynä terveellisiin ihonhoitoaineisiin ja pesuaineisiin eli sellaisiin, jotka eivät sisällä mineraaliöljyjä tai täyteaineita. Niitä on vain vaikea löytää markkinoilta. Avun ovat saaneet kaikki atooppiset henkilöt, jotka ovat asiakkaitani. Samoin apua saa myös nivelvaihoihin ja psoriasikseen. Ne ovat kaikki tulehdussairauksia.
Käyttämälläni lisäravinteella on myös "rahat takaisin" -takuu eli jos se ei imeytyisi (se kyllä imeytyy kehoon erittäin hyvin, keskimäärin 60 %:sti). Jos Sinä kärsit tälläisistä vaivoista, niin toivottabasti otatte yhteyttä, niin saadaan paraneminen alkamaan. Yhteydet: tervekeho(at)gmail.com
Psoriasis pois kotikonstein:
6
1893
Vastaukset 6
- bits1000101
Onko sulla suomi24:n lupa tällaiseen mainostamiseen?
http://www.suomi24.fi/opastus/keskustelu/ohjeet/#asiaton_viesti
"Keskusteluissa ei saa: ...
- Markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua ilman Suomi24:n lupaa" - ......
älä leiki ihmeparantajaa. Psoriasis on osin periytyvä ihosairaus, meillä pomppasi yhden sukupolven yli.
Hoitokeinoja on, parantavia ei. Onneksi tauti tuollaisenaan ei ole tappava. - bits1000101
Ensin rahat pois jonka jälkeen paraneminen kestää puoli vuotta. Apu tulee kaikille maksaville asiakkaille mutta ehkä sitten kuitenkin vaan 60% käyttäjistä. Ja palvelun taustallahan on sitten ihan varmasti aiheeseen koulutettu asiantuntija ja rahat menee ammattimaiselle veroja maksavalle yritykselle. Varsin hyvältä kuulostaa.
- Onnellinen sairas
Olen yrittänyt hoitaa vaivojani jos jonkin moisilla luontaistuotteilla ja kantanut rahojani turhiin ja typeriin luontaistuotteisiin. Nämä verkostoluonteistabumyyjät ovat kaikista pahimpia puoskareita!!! Äläkää hyvät ihmiset osatako luontaistuotteita! Valkosipuli ja lohi sekä monipuolinen, tavallinen ruoka ajavat saman asian kuin kaikenmaailman turhakepillerit.
Olen toipunut:
vatsavaivojen ja ihon kuivumisen suurin aiheuttaja oli hoitamaton keliakia. Lääkärien tutkimuksten jälkeen aloitettu oikea gluteeniton ruokavalio on parantanut olotilan normaaliksi ja iho kauttaaltaan ok. Myös jatkuvat hiivatulehdukset ovat pois.
Asiaa tarkemmin:
www.keliakia.fi
Katso/klikkaa etusivulta ensimmäiseksi kohta: keliakia
Lisäksi: ihottumani, mitä väitettiin kämmeneen ilmestyväksi ekseemaksi (stressiperäinen, määrättiin kortisonivoidehoito) onkin herpeksen aiheuttamaa vesikellomaista rokahtumaa. Herpes Estolääkitys on vienyt jatkuvan raivostuttavan kutinan pois ja iho on kunnossa, ei haavaumia eikä jatkuvaa rokahtumaa.
Lääkärit eivät ole osanneet auttaa minua viimeisen kahdenkymmenen vuoden aikana isoimmissa vaivoissani. Oireitani on yleensä vähätelty. Niinpä onneksi netistä löytyy kuvien kera oikeaa tietoa. Ja tosiasiahan on, etteivät lääkärit voi kaikkea tietääkään. On hyvä, että ihminen tuntee onneksi vanhetessaan itsensä parhaiten, jos malttaa 'kuunnella' kehoaan. Ja on osattava yhdistää eri asioita, kaikki liittyy kuitenkin samaan yleiseen 'kiertoon'. Jos lekuri nyrpistelee tietojeni äärellä, ei se haittaa, parasta kun saa vaivojen lähteet selville ja oikeaa hoitoa/tarvittavat reseptit. Luulotautiseksi minut on monesti varmaan jo leimattu... aikoinaan valtavien ilmavaivojen ja vatsakipujen syytä kun ei lääkäri tietänyt (keliakia)... ja epäilty, että olen pakkomielteinen käsienpesijä :D. Nyt onneksi asiat kunnossa ja keho voi hyvin.
Parasta mahdollista vointia kaikille! - Kerro psoriasiksesta
Kärsitkö psoriasiksesta? Kerro tarinasi.
Etsimme psoriasiksesta kärsiviä henkilöitä haastateltaviksi erilaisiin artikkeleihin. Kerro, miten psoriasis on haitannut Sinun elämääsi ja oletko saanut siihen apua?
Tarinat julkaistaan nimellä. Korvaamme haastattelusta 50 euron lahjakortin.
Jätä yhteystietosi ja kerro hieman itsestäsi:
Projektipäällikkö Marika Hiltunen, Kaufmann Agency Helsinki Oy,
[email protected] tai puh. 050 34 97 405. - voi parantua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va782011Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661239Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu251052- 1411028
- 91729
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa118722- 45697
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63662- 59655
- 59608