Tampereen kakkosterminaali käy kohta tosi ahtaaksi. Wizzair aloittaa huhtikuun alusta lennot Gdanskiin talvitauon jälkeen. Ei sinne Tampereelle mahdu koska mitään uusia lentoja jos terminaalin kapasiteettia ei lisätä pikaisesti!!!
Vastaukset 1
- kirjoitti
– Syksyn lopetuspäätös oli jo yllätys, sillä Tampere–Gdansk -reitillä oli enemmän matkustajia kuin Turun vastaavilla lennoilla, eikä reittiä juurikaan markkinoitu, taustoittaa kaupunkiseudun lentoliikenteen kehittämisen projektipäällikkö Mikko Salo.
Wizz Air lentää edestakaisen lennon tiistaina ja lauantaina 29. maaliskuuta alkaen. Lennot lennetään noin 150-paikkaisella Airbus A320 -koneella.
Yhtiön kanssa on keskusteltu reiteistä myös Prahaan ja Budapestiin.
– Niiden kanssa laittaisin jäitä hattuun. Kumpikin ei toteudu ja toisenkin saamisen todennäköisyys on fifty-fifty. Haluan kuitenkin uskoa, että Wizz Air on tullut tänne jäädäkseen. Meillä on hyvä dialogi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 86638
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s31580Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38537Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 34502
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?62495- 63491
- 68479