Burlesque tuottanut jo yli 30 miljoonaa dollaria

bellali

5

579

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bellali

      Nuo ovat USA:n lukuja.

    • bellali

      Total Lifetime Grosses
      Domestic: $38,707,062 61.1%
      Foreign: $24,660,591 38.9%
      = Worldwide: $63,367,653

    • ..........

      .......miten paljon rahaa se on tuottanut?

      • bellali

        maailmanlaajuisesti, lähteenä edelleen box office mojo. Veikkaan että 90 miljoonaa tullaan saavuttamaan.

        Tykkäsin leffasta, se oli viihdyttävä ja Christina oli upea. Musiikkinumerot olivat upeita, Christina ei ollut ollenkaan paha näyttelijä ja elokuvassa oli monta hauskaakin kohtaa. Tykkäsin siis leffasta ja olen iloinen sen menestyksestä. Luvuista päätellen monet muutkin ovat lähteneet katsomaan leffan ja pitäneet siitä.

        Vastasiko tuo kysymykseesi vai mitä hait?


    • bellali

      Burlesque-faktoja!

      Burleski sai kolme Golden Globe -ehdokkuutta ja voitti yhden. Ehdokkuudet tulivat kategorioissa "paras elokuva - musikaali tai komedia", sekä kaksi ehdokkuutta (Christinan laulama pääosin kirjoittama Bound To You ja Cherin You Haven't Seen The Last Of Me) "paras alkuperäinen laulu" -kategoriassa. Cherin esittämä ja Diane Warrenin kirjoittama YHSTLOM voitti.
      YHSTLOM sai lisäksi ehdokkuuden parhaasta alkuperäisestä laulusta Critics Choice Award- ja Satellite Award -gaaloissa, näistä ei voittoa.

      Burleski EI saanut Razzie-ehdokkuuksia huonoimmasta elokuvasta tai Christina huonoimmasta näyttelijättärestä, vaikka pahat kielet näitä povasivat. Ainoastaan Cher sai razzie-ehdokkuuden huonoimmasta sivuosanäyttelijättären suorituksesta, en tiedä "voittiko".

      Burleskin tulos näyttää nyt jääneen yli 87 miljoonaaan dollariin. imdb:n mukaan enää on yksi ensi-ilta jäljellä joten lippuluukuilla ei todennäköisesti tehdä enää kovin paljon enempää tulosta.

      Total Lifetime Grosses
      Domestic: $39,440,655 45.1%
      Foreign: $47,947,733 54.9%
      = Worldwide: $87,388,388

      http://boxofficemojo.com/movies/?id=burlesque.htm

      Seuraavaksi elokuvaa myydään sitten kauppojen hyllyillä DVD- ja Blu-Ray -formaateissa. Jenkeissä elokuva on ollut myynnissä jo 1. maaliskuuta lähtien.

      Suomessa elokuvan DVD ensi-ilta on vasta 15 kesäkuuta, ugh. Ärsyttää miten jälkijunassa ollaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      137
      11215
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      157
      10351
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8050
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      197
      6588
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      53
      5721
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      80
      5169
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      154
      4452
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      27
      4269
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      81
      4122
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      136
      3666
    Aihe