Hakkapeliitta nelosta on myynnissä 185/65 14 -kokoa "halvalla" 350 e/sarja töineen. Onko tuo malli jotain vanhempaa varastoa, vai tehdäänkö sitä vielä jossain päin maailmaa? Oli aikoinaan testivoittaja, joten ei kait ihan susiostos, jos tuollaiset hankkisi. Onko kenelläkään kokemuksia ja minkälaisia Nelos-talvirenkaista?
Hakkapeliitta 4
6
723
Vastaukset
- 4626246246
En ole varma mutta erittäin samannäköisiä ovat ja nordman siis on nokian halpismerkki. Tuskin hp4 rengasta enää tehdään nokia merkkisenä joten taitaa myyjä kaupata jotain vanhoja varastoon jääneitä renkaita. Osta mielummin nordmannit niin saat samat renkaat tuoreella kumiseoksella.
- Neloset alle
Tiren sivuilta löytyi vastaus, eli HKPL 4 on Nordman 4. Tiren hinta on 340 e/sarja, joten sinne käy tie rengaskaupoillle.
- hakkapeliitta 4ever
Neloset alle kirjoitti:
Tiren sivuilta löytyi vastaus, eli HKPL 4 on Nordman 4. Tiren hinta on 340 e/sarja, joten sinne käy tie rengaskaupoillle.
Eihän ne nyt sentään samanlaisia ole. Muutakin eroa on kuin tekstit kyljissä. Noista kahdesta siis Hakkapeliitat paremmat. Tai ainakin voittaisi TM-vertailussa, jos molempia verrattaisiin rinnakkain.
- vaan on
hakkapeliitta 4ever kirjoitti:
Eihän ne nyt sentään samanlaisia ole. Muutakin eroa on kuin tekstit kyljissä. Noista kahdesta siis Hakkapeliitat paremmat. Tai ainakin voittaisi TM-vertailussa, jos molempia verrattaisiin rinnakkain.
Hakkapeliitan vanhemmat mallit tehdään myös Nordman nimellä. Eli Hakapeliitta 4 on yks yhteen Nordman 4. Tehdään ihan samalla muotilla. Nordman 4 tehdään Venäjällä ja Hakkapelitta 4 on tehty Suomessa.
- Hakkapeliitta 5
Hyväkin rengas heikkenee muutaman vuoden varastoinnissa. Osta mieluummin viitoset tai seiskat. Satanen, puolitoista lisää niin saat varmasti kunnon renkaat.
- nipponisti.
Jos et halua maksaa ylimääräistä "venäjän tukea" ostamalla nokialaiset, mitkä melkein kaikki valmistetaan venäjällä, niin osta vaikka misukat, ovat halvemmat ja mukavammat käytössä, pitoa on ihan yhtä paljon kun nokioissa, ja valmistettu myös venäjällä.
Sitten kun haluaa todella hiljaisen nastarenkaan, kannattaa ostaa Good Yearit, ne extremet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi624312Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1551813Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141523Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !381287Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1681073- 58919
- 78904
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.168833Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54821- 39791