Mitä mieltä tytöt ovat paljastajista?

Tytöt, vastatkaa. Mitä mieltä olette ekshibitionisteista eli itsensäpaljastajista? Onko karseeta, jos joku vilauttaa teille mulkkuaan vaikka kadulla? Onko tyypin iällä väliä?
5335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

itse en tormannyt itsensapaljastajiin, mutta voin kuvitella, ettei se kovin mukavakaan tilanne olisi. Ja kylla se jotenkin vastenmielinen ajatus on nahda toisen vehkeet ja pelit siina tilanteessa, kun ei sita itse halua, ja yhtakkia ne ovat siina silmien edessa odottamatta.

Äänestä
  • Etkö ole kuullut kirjaimista ä ja ö?

    Äänestä

  • Lišma kirjoitti:

    Etkö ole kuullut kirjaimista ä ja ö?

    ei ole noita kirjaimia koneellani, ja asun ulkomailla, niin ei niita juuri muissakaan koneissa ole, joita voisin kayttaa..

    Äänestä

unohdin vastata tuohon 'onko ialla valia?' niin ei kai silla periaatteessa ole, mutta voin kuvitella, etta jos kyseessa olisi joku pikkulapsi, joka ei tilannetta oikein edes tajuaisi tai muuten leikkimielella ja ymmartamattomana vetaisi housut alas (no, ei tuossa taida edes olla kyse itsensapaljastuksesta samassa merkityksessa..) niin ei se olisi inhottavaa, lapset ovat lapsia, eika taustalla olisi mitaan fetissiajatuksia. Jos taas kysessa olisi joku aikuinen, tai jopa keski-ikainen/vanhempi, niin se olisi jotenkin todella vastenmielinen ajatus..taitaa olla vain tunnetason asia, koska en osaa syita tuolle selittaa. Ehka juuri se, etta joku vuosikymmenia vanhempi mies haluaisi jollekin tyttoselle vilautella niin tulisi vaan fiilis, etta no on pakkomielteisia fetisseja tuollakin vanhalla pervolla.. eli joo, tuo mita sanoin, etteiko ialla olisi valia niin kylla silla taitaa vahasen olla, ainakin nain isossa skaalassa.

Äänestä
  • Ei se mua haittaa, ihan hauskaahan se itseasiassa on :D
    Iästä sen verran, että en kyllä haluaisi nähdä jonkun keski-iän ohittaneen kurppanan vehkeitä x__X

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rtgrjuytff kirjoitti:

Tytöt, vastatkaa. Mitä mieltä olette ekshibitionisteista eli itsensäpaljastajista? Onko karseeta, jos joku vilauttaa teille mulkkuaan vaikka kadulla? Onko tyypin iällä väliä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu