mitä materiaalia ovet ovat, onko paljon "erikoisuuksia"? Mistä hankit keittiön?
20 neliön keittiö-paljonko maksoit
kalusteista?
62281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Me otettiin valmistumassa olevaan omakotitaloon keittiö Paarman kalusteelta eli Peekoo-keittiöltä. Oli halvin tarjous, ovet mdf vaniljan väriset leppä rungolla keittiö noin 20 neliötä kaappeja 3 sivulla mukana myös lasivitriiniovia.ei mitään erikoisuuksia.
mdf-ovet, 1-lasivitriinikaappi, vajaa 6 m graniittitasoa, ei mitään erikoista. yhteensä 7000€ jossa mukana khh:n kaapit mut en muista niitten osuutta tuosta summasta. ostopaikka Nelko.
Meillä L-mallin keittiö, mdf-ovet, viilutetut kaapinsivut, jokunen lasivitriiniovi, massiivipuutasoa 5 m ja stalan rst-tasoa yli 2 m. Alakaapeissa yli 4m isoja vetolaatikoita. Yhteishinta alle 4000€. Kodinkoneet tulevat sitten päälle hintaan.
Paikkaa en kerro, mutta sanotaan, että on pieni yrittäjä
uskallat varmaan kertoa ostopaikankin jos oot reilua kauppaa käyny??
vaan siitä, että sovin ko. yrityksen kanssa, etten kerro muille kilpailussa oleville tahoille voittajan nimeä ja sama pätee myös tätä foorumia.
Olen pahoillani, mutta pidän sopimuksista kiinni.
on se vaan ihme, että vieläkin keskustellaan keittiön metrihinnasta tai keittiön neliöistä. Eihän autonkaan hinta ole pituudesta taikka leveydestä kiinni. Keittiön hinta muodostuu laatikoista, niiden leveyksistä, rungoista, lasiovista, näkyvien sivujen materiaalista, tasojen materiaaleista, ovista, saranlista, laatikoiden mekanismeista ja yleensä kaikista pienistä yksityiskohdista ja laadusta. Käsittämätöntä, että kerrotaan että minun keittiö maksoi 4000 euroa ja sen pituus oli 3100mm.
Vain venäjällä myuydään joulukuuset metrihinnalla. Herätkää