Millä lisätä seksuaalisia haluja?

millen

Olen 25-vuotias nainen ja ongelmani on se, että tuntuu kuin minulla olisi kiima-aika aina kesäisin ja loppu vuoden olen täysin haluton. Tästä tietoisena en ole pitänyt itseäni kovin sopivana parisuhteeseen, (useimmat) miehet kun haluavat myös talvella :)
Nyt olen kuitenkin löytänyt ihanan miehen, mutta harmittaa kun minulla ei enää kesän jälkeen ole seksuaalisia haluja. Mies haluaisi ja aina toisinaan suostun, vaikka ei se tietenkään mitenkään nautinnollista ole. Miten voisi lisätä seksuaalisia haluja? Haluaisin haluta, mutta en kiihotu enkä halua. Onko jokin vitamiinin puute tai jotain...? Koska tilanne on vuodesta toiseen sama, en usko, että pään sisällä olisi mitään mistä löytyisi vastaus.

1

1110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 13+12

      Podetko kaamosmasennusta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe