On väitetty, että kaikkien jäsenten varat olivat jäsenen omassa hallinnassa Moneybookersin tileillä.
Jos jäseniä oli 12.000, niin miten tilejä oli vain 3300 kpl? Eli oliko tunkkien tilit sittenkin vain sponssin perstaskussa?
Jos jäseniä oli 12.000, niin miten tilejä oli vain 3300 kpl? Eli oliko tunkkien tilit sittenkin vain sponssin perstaskussa?
Vastaukset 31
Vanhimmat
... ihmetellyt aikaisemmin.
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/9100762/44275364
Ja mitaan ette voi...
ponzorille. Ponzori auttoi tunkkia tekemällä tunkille virtuaalitilin huussiin. Hän siirsi omalta virtuaalitiltä virtuaalirahaa tunkin avattavallle virtuaalitilille ( active-toiminto ). Samalla ponzori muutti virtuaalit oikeiksi euroiksi ilman kuitteja. Aktiivinen ponzori auttoi varsinkin vanhempia tunkkeja, joten ei tarvittu hetikään jokaiselle tunkille omaa MB tiliä.
Moneybookersia tarvittiin vasta sitten kun alkoi tulla eka kotiutus, ellei äitynyt ahneeks ja alkanut sponsoroimaan uusia "sisäisillä siirroilla".
Itse asiassa suurin osa jäsenistä tulikin klubiin tuolla systeemillä.
Loppuvaiheen jäsenet -08 lähes kaikki. Moneybookersin tilinavaukset vievät liiaksi aikaa, jotta olisi ehtinyt sitä kautta si8oittaa ennen tulevaa sääntömuutosta.
Nyt alkaa käydä ymmärrettäväksi, että ovat täydessä paniikissa. Maksavat vielä rikoshyödyn ja vahingonkorvaukset etc. Eihän tuollaisen "pimeän tunkin" kannata mitään (muutakuin rang.vaat.) tehdä, jos oma sponssilinja tehnyt itsensä kokonaan tyhjäksi/varattomaksi.
sponnsit (eli reilut) on maksaneet takaisin tunkeille "sijoituksen", ettei saa ilmoja peräänsä. Nyt maksavat sitten vielä rikoshyötynä toiseen kertaan. Ja sen vuoksi syyttäjäryhmä on päättänyt, että kaikki voitolle jääneet ja sponssanneet haastetaan vastaajiksi.
Aiemmin monet sponssit väittivätkin täällä, että rahaa pyöri paljon enemmän kuin tuo 100 miljoonaa. Voipa hyvinkin olla vaikkapa 150 miljoonaa, kun MB:n ulkopuolella vielä pyöri omat perstaskupyramidit.
Ei ihme, että joillakin on sitten kivenkolossa tuota ylimääräistä ja rikkaat Thaikkuvaimot.
Kiitokset konsultoinnista.
kun nuo "varjopyramidit" rahoineen jäivät hänen kahmalosuunnitelmansa ulkopuolelle. Voi Teitä sponssipökäleet, minkä tempun Teitte, Menette Huijausten Huijaria huijaamaan! Sehän on ILMIRIITA varjopyramidisponssipökäleiden ja Kulta-Hannun välillä.
siis kolmea eri reittiä sponssipökäleille:
1. Avattiin virtuaalitili tunkille MB:iin,
2.fyrkat lepäs sponssin virtuaalitilillä jatkeena ja
3. hillot menivät vain sponssin taskuun eikä klubi/MB:ssa tapahtunut/tienneet mitään (jos ei sitten maksettu "provikkaa hand till hand).
Eli aika individuaalit oikeudenkäynnit.
Mission impossible sponsseille pärjätä muuta kuin venkoilla lisäaikaa.
1.000-2.000 kpl tietokoneita huudettavana. Arvo nousee mukavasti, kun myy edelleen legendaarisena "rahantekokoneena" kirpparilla. Toivottavasti mittari on jaksanut pyöriä poliisitalon kellarissa.
MB: ssä on edelleen oikeita eurotilejä. Huusitilit muuttuivat virtuaalisiksi silloin, kun töpseli repäistiin seinästä. Siihen asti huussitilit olivat oikeita tilejä, josta oli mahdollista tehdä kotiutuksia MB tilin kautta.
... Mooses ammattikusettaja hokasi äkkiä, jotta mikä kotiutustapa on edullisin.
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8546226/40454392
Ja mitaan ette voi...
... mennyt.
Ja mitaan ette voi...
muuttuneet missään vaiheessa virtuaalisiksi. Ne olivat perustettaessa jo virtuaalisia. Vain yhteys katkesi virtuaalimaailmaan. Siellä ne tilit varmaan vieläkin möllöttää. Vain rahat puuttuvat. Eli siinä mielessä Pitkänen on oikeassa, että virtuaaliraha ei töpselitapahtumassa kadonnut mihinkään. Kun ei ollut mitään, mikä olisi hävinnytkään. Takavarikossa sen sijaan katkes sekä yhteys Klubibn tilillä oleviin rahoihin että jäsenten "oikean rahan" tileihin. Eiköhän ne suurimmat jäsentenkin tilit takavarikoitu samalla reissulla kuin klubin tilitkin.
Eli nopeat viran omais rikolliset söivät hitaammat sponssit.Jä lähtivät nopeimpien sponssien Sveitsin tilien perään. Eikös se Sveitsin tili-operaatio ollut sellainen ilmainen konsultaatio, jonka tunkit saivat kahvikeskustelun yhteydessä ystävällisenä "verosuunnitteluna".
Onneksi jotkut sponssit ovat yrittäneet saada aikaan kuvan laillisesta liiketoiminnasta maksamalla verot kotiutuksistaan. Tämäkin raha on tallessa, vain sponssin yhteys niihin katkkeaa ja ne tilitetään ilmon tehneille tunkeille. Verotuspäätökset puretaan, koska rikollisesta toiminnasta ei tarvitse maksaa veroja, ja veronpalautus ulosmitatataan ja tilitetään eli palautetaan rahat "oikeille omistajille". Kiitos siis laillisille rikollisille (lainaten termiä Venäjältä).
Eikös se nykyinenkin Wincapita (=uudempi toiminta) mainosta, että sijoitustilit ovat koko ajan asiakkaiden omassa hallinnassa. Näin voi ollakin, mutta onko siellä "sijoitustilillä" oikeata rahaa (enää), onkin jo ihan eri juttu? Miksi siirtää omaa rahaa toiselle omalle tilille. Eikö ne voi ihan kulujen säätämiseksikin pitää täällä Suomessa omalla normaalilla tilillään ja sitten, kun treidaa, siirtää tuonne metatraderin tai jonkun muun ilmaisohjelman myllyyn?
No näinhän se tietenkin on. Ei huussilla ollut missään vaiheessa ( jos ei aivan perustettaessa ) oikeita euroja kattamaan huussitilillä esitetyjä summia. Jos oikein arvaan huussitilien ilmoittama yhteissumma ( virtuaalisumma ) töpselin vetohetkellä oli yli 500 milliä.
joku tunkki voi liittyä puolustusrintamaan? Eikö se aja asiaansa juuri tunkkia vastaan?
Kun vielä itse kertovat "järjestäytyneensä puolustusrintamaksi", tuleeko sponsoria toisessa oikeudenkäynnissä edustanut asiamies jääviksi avustamaan tunkkia? Ja mitä ajattelee tunkki-parka, kun kuuntelee/lukee puolustusrintaman satuja? Ei kai perustunkkikaan niin ole menettänyt järkeään, että vielä maksaa siitä, että vastapuolen rintamaan kuuluva ns. avustaja auttaa tunkkia ei pelkästään metsään, vaan aarniometsään.
mun sukulaisen rahat. Yritin etukäteen varoittaa (linnainsinööri)hampparista, mutta oli sen verran TYLSÄmielinen, että ei kuunneltu meikäläisen puheita. Nyt sitten ruikuttaa, että pitäisi TYLSÄTERÄINEN pistää vastuuseen ja ryyppää itsensä varmaan henkiltä: Mitä voidaan tehdä tuollaisille nauraville psykopaateile, jotka tuhoavat toisten elämät?
Tässä nämä tiliteidot koko WinCaputin toiminnan ajalta ovat luettavissa:
Sijoitusklubin toiminnassa ei ole saatu valuuttakaupasta tuottoja, joita olisi voitu edelleen jakaa jäsenille. Klubilla on ollut Moneybookers -pankissa ([email protected]) käytössään yksi tili, jonne jäsenten varat on siirretty. Joitain yksittäisiä jäsenten panoja ja nostoja jäsenille on tapahtunut myös pääepäillyn henkilökohtaisen tilin kautta. Kaikki klubiin sijoituksena tarkoitetut varat eivät näy klubin tilillä, koska sijoituksia on tehty käteisenä ja tilisiirroin siten, ettei sponsori ole siirtänyt varoja klubin tilille.
Klubin Moneybookers -tilille on siirretty vuosien 2004 - 2008 aikana 99 027 000 euroa. Klubin tilillä on ollut rahaliikennettä 6 368 eri Moneybookers -tilin välillä. Tililtä on tehty nostotapahtumia 94 183 000 euroa. Summa sisältää mm.:
pankin palkkioita 2 966 000 euroa
maksuja vedonlyöntiyhtiön pelitilille 1 051 000 euroa.
Tiliotteelta on laskettu, että klubin tililtä on siirretty rahaa yhteensä 3 337 eri tilille. Tililtä lähteneestä rahasta vähintään 50 000 euroa on siirretty 347 eri tilille, joista vähintään 100 000 euroa on siirretty 175 eri tilille ja yli miljoona euroa siirretty 6 eri tilille. Yhteensä näille 347 tilille on siirretty yli 50 miljoonaa euroa eli yli puolet koko tilin kautta kulkeneesta summasta. Tiliotteen mukaan 500:lle eniten nostaneelle tilinhaltijalle on siirretty yli 68 miljoonaa euroa eli yli 75 prosenttia koko summasta.
Tilin loppusaldo, 4 844 000 euroa, on takavarikoitu.
Ps.1
Ei tuossa ole mitään lisäselitystä kaipaavia kohtia. WinCaputt oli 400% varma suuri kusetus ja sellaiseksi se oli alun alkaenkin tarkoitettu.
HUOMIO, HUOMIO:
" Tiliotteen mukaan 500:lle eniten nostaneelle tilinhaltijalle on siirretty yli 68 miljoonaa euroa eli yli 75 prosenttia koko summasta."
Ps.2
Vaikka kusettaja Plontzot piirtelisivät minkälaisia tahansa summia LIITUTAULULLE, ei tuo KRP:n MoneyBookers tiliotteisiin perustuva selvitys WinCaputin rahaliikenteestä muutu miksikään.
Sekään ei tee WinCaputin petollista toimntaa rehelliseksi, että joku tai jotkin henkilöt ovat saaneet valuuttakaupasta voittoa satunnaisina aikoina WinCaputin toiminta-aikana. Kyse on sattumasta, eikä suinkaan Handen tai hänen paskaohjelmansa antamien euro/dollariparia koskevien osto - ja myyntisuositusten oikeellisuudesta.
panoja ja nostoja on tapahtunut Kailajärven henkilökohtaisen tilin kautta. Eli nämä voisivat liittyä "sallittuun" varjopyramidiin(kö)? TEORIASSA on siis mahdollista, että jonkun tunkin sijoittaessa esim. 500.000,- euroa, ei tuollaista summaa kannattanut (turhaan) laittaa ollenkaan klubin tilille, vaan ne jaettiin privaatisti sisäpiirin kesken. Tämä on siis vain ajatusleikki. Ei tietenkään näin voinut tapahtua. Ei voinut. Ei.
grafiikkaohjelmisto, jolla kykenevät näyttämään selkeinä "kuvina", mistä mikäkin raha tuli ja mihin meni.
Ovat ennenkin päässeet auttamaan viran omais rikollisia ja havainnollistamaan esim. rahapesu- ja petosjutuissa. Kuulemma.
... sama uudelleen, mitä olen kysynyt jo vuosia sitten. Oliko WinClub/-Capita Venäjällä samaan aikaan clubin kanssa kellahtaneen pyramidin Hannun, Sörnesin Tompan avustamana, veivaama varjopyramidi?
Ja mitaan ette voi...
juttu KRP:lle alussa, kunnes homman nimi on valjennut. Ei mikään ihme, jos nauravat päin naamaa valuuttakauppajärjestelmä-sepustuksille.
Voisin katsella vähän tuota Venäjän juttua. Oliko se sielläkin Winclub-Wincapita-nimellä?
Ei tämmöttiä tyhmiä kysymyksiä saa täällä esittää. Poisto poisto poisto.
Näinhän se ainakin varkaudessa meni sponssi iski hillot liiviin ja siirsi olemattomia virtuaalinumeroita meille. Vituttaa niin helvetisti. Toivottavasti ovat joku kaunis päivä syytettyjen kiirastulessa
ja väärä mies hyppäs junan alle.(Via johtaja Lahtinen)
Kusetus oli. Alusta loppuun. Sorry about this.
MITÄÄN EI OLE HÄVINNYT. VAIN YHTEYS KATKI. LISÄÄ VOI SILTI SIJOITTAA. SIJOITUSYHTEYS AUKI,KOSKA OLEMME REHELLISIÄ. EI MAKSIMIA. PYYDÄ MUKAAN SUKULAISET. VIIMEINEN MAHDOLLISUUS!!!!!!!!!!!!!
KAAVALLA XxY+Z/hgf/forex/Q TULEE TUOTTOA JUURI NYT JOPA 728% MINUUTISSA. PAINA "SIJOITA"-NAPPULAAAAAAA. AIKA LOPPUUUUU JUUUURI!!!!!!.SOPLOS! HUOMEWNNA VOIT SAADA JOPA 1324,5% TUOTON KLO 10.21 MENNESSÄ.
Olisi tärkeä perheen elatuksen kannalta. Pienikin tulo auttaisi ja veroni maksan.
mutta nämä huijarit ei taida helpolla antaa,
Horosaja dorgovlja. A TAK?