Hei mulla on pikkuinen yorkkipentu. Tietääkö kukaan mitään hyvää kauppaa tai merkkiä mistä löytäisin vauvalleni töppöset? Pihalla kun on niin kylmä söpöliinin tassuihin?
Ostin villakoiralleni töppöset jokunen vuosi sitten, eivät olleet menestys. Lenkkeilessä valuu ja löystyy jalassa ja lopulta tippuu pois.
Töppöset pitäis olla näille pakkaskeleille ja sellaset mitkä pysyvät jalassa.
Kokemuksia/suosituksia?? :)
Kivaa joulun odotusta vaan kaikille!
Oma yorkkivauva
3
314
Vastaukset
- 30
http://www.jokke.com/index.php?12&prodgroup_parent_id=53&productgroup=531&product_id=955
Meillä ainakin pysyvät tassuissa oikein hyvin, kunhan kiinnittää ne tarranauhat kunnolla.
Ostin 2 neljän kappaleen settiä, tippumisen varalta :)
Mustissa ja Mirrissä myytiin, näyttää niitä olevan nettikaupoissakin. Neljän kpl:een setin hinta oli muistaakseni vähän alle 30 euroa
Iloista joulunaikaa ja terveiset pikkuiselle !- Anniia.A.L.
Mulla on myös Jokke-tossut. On myös olemassa joku Chihujen nettikauppa.josta löytyy sopivaa varustusta myös Yorkeille. Yorkki on maailman ihanin koira! Mulla on 10 kk:n ikäinen pikku-Ukko!
- yorkkikohta3wee
terrieri.netistä löytyy ainakin me tilattiin. olikohan ne jotain 16 euroa 4 kappaletta. aika edullisia. meilläkin on yorkki ja ollaan pidetty usein talvella kun tassut meinaa jäätyä ! (= ne on semmoset fleecetöppöset jotka laitetaan semmosella tarrajutulla kiinni tassun ympäri. aika helpot laittaa (= mutta joskus on lähtenyt irti töppöset, varmaan huonosti kiinni tai johtuu siitä että koira kun on niin innoissaan ulkona että siinä kaikessa hulinassa lähtee irti kun riehuu... mutta muuten hyvät on, vaikkei koira niistä oikein tykkää mutta tassuthan sillä palelee ! (= muuten tosi hyvät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-489109Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036508Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1156217Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1374731- 1674596
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.893181- 1692311
- 652188
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1592136- 501922