Paljain jaloin

Sinä joka hyväksyt minut sellaisena, tälläisenä, ja tuollaisena.
Pysähdyt kun minä pysähdyn, jatkat matkaa kun minäkin jatkan.
Pidät jalat maassa ja vierelläsi minä seison,
paljain jaloin.
2121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jotkut kulkee edellä
jotkut perässä
runossasi kuljetaan rinnakkain
paljaat jalat tuovat esiin herkkyyden
luottamuksen

Äänestä
  • Myötä,- ja vastoinkäymisissä ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sone kirjoitti:

Sinä joka hyväksyt minut sellaisena, tälläisenä, ja tuollaisena.
Pysähdyt kun minä pysähdyn, jatkat matkaa kun minäkin jatkan.
Pidät jalat maassa ja vierelläsi minä seison,
paljain jaloin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu