Tänään

mulla tuli psykosomaattisia oireita, meinasin menettää tajuntani. Ehkä mä oon kärsinyt jo liikaa. Mun psyyke ei kestä. Lapsuudesta tähän päivään liikaa taakkoja, pelkoa, ahdistusta, hylätyksi tulemista.
Voit tulla sitten Pitkäniemeen mua moikkaamaan.
14519
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

moka : ) heh, se on nasta juttu

Äänestä
  • Tavataan osastolla.

    Äänestä

Mikset ottaisi yhteyttä lääkäriin jos sinulla on noin paha olla.

Äänestä
  • Vittu kun säälittää.hyvää jatkoo vaan siä osastolla.

    Äänestä

  • s.ö.s kirjoitti:

    Vittu kun säälittää.hyvää jatkoo vaan siä osastolla.

    jos oikeasti tuntuu ettei jaksa niin kannattaa oikeasti ottaa yhteyttä johonkin ammattiauttajaan. tajunnan menetys ei välttämättä johdu psykosomaattisista oireista. syötkö hyvin, huolehditko hyvinvoinnistasi ja jos jatkuu pitkään kannattaisiko ottaa yhteyttä lääkäriin!

    Äänestä

mää tairan kanssa olla vähä samallainen, kun luulen että hän täällä minulle kirjoittelee..

Äänestä
  • ei todellakaan kannata uskoa että kukaan sinun tuttusi suomi24:n palstoille kirjoittelee! kannattaa ottaa siihen kaipaukseenne yhteyttä konkreetisesti niin jotakin varmaan selviää. ellei hän ole sitten jo menneisyyttä. älkää uskoko nettipalstoihin.

    Äänestä

  • n kirjoitti:

    ei todellakaan kannata uskoa että kukaan sinun tuttusi suomi24:n palstoille kirjoittelee! kannattaa ottaa siihen kaipaukseenne yhteyttä konkreetisesti niin jotakin varmaan selviää. ellei hän ole sitten jo menneisyyttä. älkää uskoko nettipalstoihin.

    ahdistaako omat vittumaiset teot?

    Äänestä

  • hekke kaksi kirjoitti:

    ahdistaako omat vittumaiset teot?

    mitä se alottaja sitten on tehnyt? nettipalstalaisethan nähtävästi ovat syyllisiä anonyymeinäkin kaikkeen!

    Äänestä

aika tavata ja selkeyttää tilannetta puhumalla (ei pussaamalla paitsi jos saavutetaan yhteisymmärrys), huomasin muuten sen vaikka en ihan tajunnan menettämiseen uskonut vaan (vain) hetkellinen keskittymishäiriö. En näkisi siinä kuin hyötyjä, ei siinä ainakaan mitään menetä, vaan voi jopa palauttaa tasapainon.

(PS. Kirjoitin taas kuin ap olisi se, eräs (n) jota ajattelen vaikka näin ei kai olekaan
(PPS. Jos joudut PitkäÄNniemeen, en tule katsomaan vaan hakemaan pois, paitsi jos olet siellä töissä, niin en tule edes katsomaan.)

Äänestä
  • pilkunviilaaja huomasi saman asian ;))
    Keskittymishäiriöitä on ollut viimeaikoina enemmän ja vähemmän. Tänään ehkä enenevässä määrin enemmän(enkä tainnut olla ainoa?)

    Niemeen asti en hoitoon, enkä töihin ajatellut lähteä, joten ei hätää :)
    Ehdotuksia tuohon puhumiseen? Se kun näyttää muutenkin sujuvan niin hyvin :P

    Äänestä

  • toinnekin kirjoitti:

    pilkunviilaaja huomasi saman asian ;))
    Keskittymishäiriöitä on ollut viimeaikoina enemmän ja vähemmän. Tänään ehkä enenevässä määrin enemmän(enkä tainnut olla ainoa?)

    Niemeen asti en hoitoon, enkä töihin ajatellut lähteä, joten ei hätää :)
    Ehdotuksia tuohon puhumiseen? Se kun näyttää muutenkin sujuvan niin hyvin :P

    kehittymishäiriö mulla on!!! Piti kyllä kirjoittaa toinenkin...

    Äänestä


onko aloittaja mies vai nainen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


losing it kirjoitti:

mulla tuli psykosomaattisia oireita, meinasin menettää tajuntani. Ehkä mä oon kärsinyt jo liikaa. Mun psyyke ei kestä. Lapsuudesta tähän päivään liikaa taakkoja, pelkoa, ahdistusta, hylätyksi tulemista.
Voit tulla sitten Pitkäniemeen mua moikkaamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu