migreeni vai mikä ?!

hätääntynyt

Minulla on ollut jo jonkin aikaa päänsärkyä (ei kamalan kovaa), huimausta lähes joka päivä, pahoinvointia (en ole oksentanut enkä pyörtynyt kertaakaan) , väsymystäkin on ollut!
Viittaavatko nämä oireet aivokasvaimeen vai onko kyseessä migreeni yms?
Olen vasta 15vuotias ja en tiedä olenko turhaan huolissani , pelkään kovasti kasvaimia , syöpiä ja muita vastaavia!
Toivottavasti joku teistä osaisi vastata ,KIITOS jo etukäteen:)!

2

639

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helenakoo

      Mene käymään lääkärissä, nuo oireet voivat olla hyvin monesta syystä johtuvia. Älä turhaan pelkää aivokasvainta tuskin se mitään sellaista on.
      Miksei tietysti voisi olla kyseessä migreenikin mutta minulle tulee mieleen että voisiko olla krooninen poskiontelotulehdus, asentohuimausta, jännittämistä tai pientä paniikkihäiriötä, flunsaa mikä kestää pitempää tms. Saat ehkä lähetteen "perus"labrakokeisiin, mistä katsotaan verensokeri, tulehdusarvot, kilpirauhasarvot jne.
      Älä ole turhaan huolissasi tai pelkää vaan käväse lääkäriltä kysymässä. :)

      • kjhkfsd

        kiitos sinulle vastauksesta!
        Menen lääkäriin heti maanantaina, hyvät joulun odotukset sinulle:)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      193
      3207
    2. 95
      1443
    3. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      130
      1148
    4. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      248
      1122
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      86
      975
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      97
      861
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      112
      697
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      685
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      108
      668
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      39
      597
    Aihe